Sonera hoiti hienosti nettitikkusopimuksen jatkon, olin riittävän tyytyväinen kahden vuoden jälkeen tikun toimintaan joten jatkoin tuota sopimusta.
Yhteys hidastui kuitenkin pian tämän jälkeen, ja selvisi että uuteen sopimukseen oli tullut "väärinkäytösten estämiseksi" kolmen gigan tiedonsiirtoraja, Mitään puhetta tästä ei tietenkään ollut.
No vika oli tietenkin minussa, en ollut lukenut sopimusehtoja tarkkaan, en ollut ottanut asiaa esille riittävän nopeasti ym ym. Toki sopimuspaperit pitäisi lukea ennenkuin mitään sopii, mutta ei tule mieleen vanhaa sopimusta jatkaessa että minulle myydäänkin täysin eri palvelu.
Asiallista toimintaa isolta puljulta, aika saatananmoinen vääntö oli että sain edes tuon 20 gigan rajan samaan hintaan.
Eniten vitutti tyyli millä Sonera tässä toimi, olisin voinut muutaman euron maksaa lisää jos asia olisi otettu kaupantekohetkellä puheeksi.
Uusin muuten samalla puhelinliittymän, sovittu 24,90 euroa kuussa muuttuikin kahdeksaan kymppiin kuussa, oli kuulemma "vahingossa" jäänyt vanhoja laskuja rullaamaan ja muutama hieno lisäpalvelu sekä kytkentämaksuja joista ei ollut mitään mainintaa missään.
HYVÄ HYVÄ HYVÄ!!!!
Nettitikkusopimuksen uusiminen ->perseestä
helvetintyytyväinenS
0
118
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361960
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1271606Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11496Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras871410- 321381
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321194Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501080- 241079
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221011- 50872