http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=1694
jumalan valitsema kansa...
tuomiopäivä lähestyy
15
170
Vastaukset
- raakkuna1
Israel on aina ollut innovaatinen politiikassaan, ja niin tälläkin kertaa. Tuo lähi-itä on Israelin tuntema kenttä, ja Israelin Puolustusministeri Netanjahu on tietoinen Iranin "Tuomiopäivän suunnitelmista" Niin on todella turhauttavaa vaan odottaa, ja olla tekemättä mitään asian hyväksi. Salut.
- onk toivoa
Niin on turhauttavaa kun vain kerrotaan verrkolehessä että noin tapahtuu ja sitten ei voi mitään. Voisko tuo lehti kertoa edes jostain toivosta elamassa
- toivo o sisälläs
Ei siihen tarvitse ulkoisia lähteitä, muuten menis hihhuloinniksi .
- raakkuna1
Elämänpeli on sen luonteista, että ei tiedä huomisesta mitään varmaa. Mutta aidosti uskossa oleva ihminen havainnoi sydämmensä tuntemusten kautta asioita, ja tuo esille oman innovaatisen lausunnon asioista, joka antaa varmuutta myös monille sydämille maailmassa. Sellaista on aito sydämen usko. Sela.
- USA pelasta meidät!
Iran on hirmudiktatuuri ja terroristivaltio. Papisto sortaa kansaa biologisilla aseilla !!
- Who is the Attacker?
Iran ei ole hyökännyt yhdenkään valtion kimppuun viimeisen 200 vuoden
aikana.
USA sen sijaan on ajanut tykeillä ja vallankumouksilla demonikratiaansa jo yli sataankahteenkymmeneen valtioon samana aikana!
http://www.dailypaul.com/178779/the-last-time-iran-started-a-war
Nyt on ihan pakko hurrata USA:ta, rauhan ja väkivallattomuuden tuojaa rättipäille!
Hyi Iran ja Libya, petitte pahan akselin pahemman kerran. Nyt USA joutuu ottamaan pahan akselin tittelin lakeijoineen! - nii-in
kyllähän se on usa yhden miehen diktatuuri aina neljä vuotta kerrallaan.. Usa puhuu paskaa kun vain se on sen edunmukaista..
- Aikako loppuu?
Kiitos sulle, joka laitoit linkin tänne.
Interesting.
Niin. Tuomiopäivä TAI pelastuksen päivä.- aremminvoiville
Pakko tuhota Iran. Se ei ole aloittanut sotaa 200 vuoteen. Tosi paha juttu sotateollisuudelle!
aremminvoiville kirjoitti:
Pakko tuhota Iran. Se ei ole aloittanut sotaa 200 vuoteen. Tosi paha juttu sotateollisuudelle!
EI sitä ihan kokonaan saa tuhota. Öljyalueet pitää pitää siisteinä.
- raakkuna1
aremminvoiville kirjoitti:
Pakko tuhota Iran. Se ei ole aloittanut sotaa 200 vuoteen. Tosi paha juttu sotateollisuudelle!
Iran on tuomiopaivän toteuttaja maailmassa, Danielin kirja kertoo "monipäisestä leopardista" joka hyökää suurvalta Amerikkaa vastaan, ja Venäjä "Pohjoisen peto" on mukana toiminnassa Syyrian kautta lamauttaen Israelin sotavoimillaan, auttaen näin "Leopardia" ohjushyökkäyksessään.
Ja mielenkiinnolla seuraamme toteutuuko kaikki tämä, vaikka Israel ja Amerikka on asiasta selvillä. - Semmoinen Sota?
raakkuna1 kirjoitti:
Iran on tuomiopaivän toteuttaja maailmassa, Danielin kirja kertoo "monipäisestä leopardista" joka hyökää suurvalta Amerikkaa vastaan, ja Venäjä "Pohjoisen peto" on mukana toiminnassa Syyrian kautta lamauttaen Israelin sotavoimillaan, auttaen näin "Leopardia" ohjushyökkäyksessään.
Ja mielenkiinnolla seuraamme toteutuuko kaikki tämä, vaikka Israel ja Amerikka on asiasta selvillä.Iranissa ovat tasan tarkkaan kouluttaneet ihmiset näkemään hurjan kontrastin oman maan rauhanpyrkimyksissä vs. länsimaiden resurssisodat.
Maan sotilaat tulevat olemaan tuhat kertaa motivoituneempia kuin jenkkisotilaat jotka tietävät että tässä ollaan lahtaamassa perheitä ja heimoja jotta suuryritysten kvartaalituloksia kaunistetaan. - nii-in
raakkuna1 kirjoitti:
Iran on tuomiopaivän toteuttaja maailmassa, Danielin kirja kertoo "monipäisestä leopardista" joka hyökää suurvalta Amerikkaa vastaan, ja Venäjä "Pohjoisen peto" on mukana toiminnassa Syyrian kautta lamauttaen Israelin sotavoimillaan, auttaen näin "Leopardia" ohjushyökkäyksessään.
Ja mielenkiinnolla seuraamme toteutuuko kaikki tämä, vaikka Israel ja Amerikka on asiasta selvillä.heh hah heh he he.. Hyvin usan propaganda on suhun uponnu..
- Pienen ihmisen voima
USA ei suoraan voi hyökätä Iraniin (joka on pahojen puolella), koska heillä ei ole vielä siihen sellaista syytä mikä vetoaisi kansaan, niin että se ymmärtäisi hyökkäyksen olevan oikeutettu.
Oletan että länsivaltojen tavoitteena on saada tehtyä Irankin vaarattomaksi. Joten oletan että tulemme näkemään jonkinlaista shakkipeliä (mitä varten salainen palvelu on olemassa), jolla saadaan aikaiseksi jokin syy länsimaille vihata Irania, tai sen johtajaa.
Emme voi tietää mikä on tässä maailman valtapelissä (toistan: valtapelissä), se totuus siitä kuka on oikeassa ja kuka väärässä, mikä on totta ja mikä ei. Jos valitsemme jonkun puolen, voi se tarkoittaa yksinkertaisesti sitä, että kyseisen puolen propaganda on tehonnut. Jaa se on taas Keinosen nimipäivä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2335117Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1194161- 583783
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363609- 513510
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest413235Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv42687Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202596- 232396
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo592377