Outokummun vuokra-asuntojen hinnat

Paljonko suurinpiirtein joutuu maksamaan 3h k s (tai ilman saunaa) vuokraa? Ja missä päin on rauhallisia rivitalohuoneistoja (ei meluavia perheitä)? Kyse on siis Outokummun vuokra-talot asunnoista.
61024
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kah, meillä makssaa 650e/kk sis kolmen hengen vesimaksut asuntos ijaitsee jokipohjasssa suunnnilleeen samanhintassii ne taittaa olla muuallakiiin outokummussa ja ihan rauhallista on ollu

Äänestä

Minulla on saunallinen kolmio 88,5 neliötä. Vastike on 250 euroa vesineen.
Kyllä kannattaa ostaa oma, täällä on asunnot halpoja, tuosta vuokran ja vastikkeen välistä jäisi vielä hyvä summa lainan lyhennykseen.

Äänestä
  • Totta- tuli aikoinaan ostettua oma koska vuokralla asuminen ei enää kannattanut...

    Äänestä

just vapautui vuokrataloilta yks asunto rummukkalassa, en tiiä onko kolmio vai isompi... kannattaa ottaa siis vuokrataloille yhteyttä. tämä on kyllä super rauhallista seutua(vaikka joka paikassahan on muutama häirikkö).

hinta-laatu suhde mielestäni vähän väärin arvioitu tällä kylällä, alkaa olla Joensuun hinnat. :/

Äänestä

Joo rahastetaan kaikessa, Joensuun esikaupunkialueelta saa lähes samoilla hinnoilla hyviä asuntoja, yleensä on rauhallista jos varsinkin olet vuokralla yksityisellä ja taloyhtiössä on vaan omistusasuntoja. Suosittelen vertaamaan hintoja ja mieti kaks kertaa minne muutat

Äänestä
  • Kaupungin vuokraasuntojen hinnat ovat mielestäni törkeän korkeat.

    Hinnan korotuksiin vaikuttaa vuokrarästit ja asuntojen korjauskulut. Ehtottaisin että henkilöitten nimet julkaistaisiin, jotka eivät maksa vuokriaan tai jättävät särkemänsä asunnon korjauskulut maksamatta.
    Perusteena on se että korkeat vuokrat johtuvat em. syistä ainakin osittain. Mielestäni maksajan pitää tietää kenen laskuja maksaa.

    Tuollaiset kulut pitäisi laittaa jonnekkin "sossun" piikkiin. EI maksavien vuokralaisten.

    Kuvitellaan että vuokranantajalla on kaksi asuntoa. Toinen vuokralainen ei maksa vuokraa. Vuokraisäntä tuplaa maksavan vuokralaisen vuokran. Onko oikein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muuttaako vai ei? kirjoitti:

Paljonko suurinpiirtein joutuu maksamaan 3h k s (tai ilman saunaa) vuokraa? Ja missä päin on rauhallisia rivitalohuoneistoja (ei meluavia perheitä)? Kyse on siis Outokummun vuokra-talot asunnoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu