Ei uskalla Alajärvellä sanoa sanaa Halloween. Sellainen paikka se on.
Alajärvellä ei Halloweenia
vesihelemi
13171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuuluu samaan raamattu vyöhykkeeseen Lapuan kanssa, Seinäjokea pidetään Gomorrana.
Sehän on selvää; muutama uskovainen torppaa koko koulun / yhteisön harmittoman hauskan pidon.
Pitäiskö meidän ei-lestadiolaisten ruveta lakkoon kouluista jos ne tuollaista rupeaa tekemään. Pistää heidän liikkeitäänkin boikottiin. Aattelin vaan ehdottaa.
alajärveen TOSI TOSI TOSI TOSI TOSI TOSI TOSI TOSI TOSI kyllästynyt ehdottomasti kaikki jotka ei kuulu siihen typerään LAHKOON niin kaupat ehdottomasti B O I K O T T I I N ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Ja kun siellä ei kerran OSATA / KIINNOSTA noudattaa liikennesäänöjä
Ahdistaa alajärvellä
Äitee aina paksuna.
taitaa kaikki kauppiaat kuulua johonkin uskon lahkoon. Siksi ne pysyy pystyssä kun on kova kuri mistä saa ostaa seurakuntalainen. Ja rattijuoppoja on viimmeaikoina olut paljon, mitä se kertoo?
Lestoilla on oma paikkansa...
Mitäs tuosta halloveenista, mutta kun siirsivät linja-autoaseman parin kilometrin päähän kaupungin keskustasta
Siis onko totta ettei mitään Haööween juutuja ole Alajärvellä?
On kuitenkin ihan ok kunta ei siin mitään.
No olihan siellä MÖRKÖilta ja väkeä mukavasti liikkeellä.
Alajärvestä tulee kohta Suomen Bollywood!
Renny Harlin tulee tänne kesällä kuvaamaan jatkoa "Syvä joki"-nimiseen filmiin!
Siinä soitetaan banjoa ja - nahkafakottia ja paikalliset peräkammari-örkit pääsevät leffaan mukaan, kun ovat niin luontevia siihen!
:DD Ja lopuksi lesta hellarikulkueet tulee Ku-klux-kaavut päällä ja kiroaa syntiset tuliseen pätsiin.... hei, mutta niinhän ne tekee ilman kaapujakin !