100 miljoonaa korvauksia

Juuri paljastuneen tiedon mukaan poptähti Michael Jackson maksoi 15.3 miljoonaa U$ pojalle, jota hänen väitettiin käyttäneen seksuaalisesti hyväkseen v. 1993, jotta asia ei menisi oikeuteen.

Summa on suomen vanhassa rahassa n. 100 miljoonaa markkaa.

Lähde:
BBCworld, uutiskanava.
4466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pikkupojan pyllystä..

Äänestä

Ai oliko FIM-USD kurssi 100:1?

Mä luulen että se oli lähempänä 6:1

//Toke

Äänestä
  • 15 kertaa 6 = 90

    Äänestä

  • hmmmm.... kirjoitti:

    15 kertaa 6 = 90

    Sori mä en lukenut alkuperäistä viestiä tarpeeksi tarkkaan :-)

    //Toke

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


'Michael Jackson' kirjoitti:

Juuri paljastuneen tiedon mukaan poptähti Michael Jackson maksoi 15.3 miljoonaa U$ pojalle, jota hänen väitettiin käyttäneen seksuaalisesti hyväkseen v. 1993, jotta asia ei menisi oikeuteen.

Summa on suomen vanhassa rahassa n. 100 miljoonaa markkaa.

Lähde:
BBCworld, uutiskanava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu