On jo ihme että matikainen jaksaa peluttaa pesosta granlundin vierellä ja pilaa micken tehotkin..pesonen on ihan tuuliajolla siinä ei voi mitään..ville takaisin ykköseen niin peltosellekkin alkaa taas peli maistumaan ja saadaan edes yksi huippu vaarallinen yhdistelmä..olen tietysti nähnyt työni puolesta kiekkoa paljon ja keväällä löinkin vetoa et joulua ei valmennus näe kun kuulin petun siirtyvän hifk peräsimeen..marjamäki ne kuviot bluesille on vuosikaudet jo tehny ja kunnia on mennyt muualle..mut hifk pelistä sen nyt näkee et huippu kalustolla ei tee mitään jos sitä ei osaa säätää ja lukee vaan nimiä paidan selästä!!
mut suurin diiva siellä on mr valmentaja ja eiköhän se ylpeys noilla esityksillä ala karista ja puheet et näkee valoa tunnelin päässä on ihan jo oman pallin turvausta..
tunneli on sit ainakin hiton pitkä!! mut menestystä toivon hifk joukkuelle ja paluuta omalle tasolleen keinolla millä hyvänsä
Hyvä hajotetaan ja väkisin yritetään!
1
152
Vastaukset
- Juha822222
Mut ainahan Mr hyvämies Matikainen on noussut suosta ja saamaan hyvin pelaamaan joukkonsa,
sikäli mun aiempi kritisointi Matikaista kohtaan oli enemmän väärää ja typerääkin mut toisaalta olin oikeassakin mut väärässä myös.
Hieno mies, ei pelkästään pelikirjalla valmenneta vaan tarvitaan muutakin, ryhtiä ja henkistä valmennusta jossa Matikainen on valtakunnan ykkösmiehiä varmuudella.
Toivon kaikkee hyvää HIFKILLE koska se on upea joukkue.
Turpaan tuli HIFKIlle äskettäin, en muista mikä joukkue "pieksi" HIFKIn mut vastaisuudessa HIFK voitti sitä edellisen pelin muista joo.
Ennen pitää tuolla porukalla on tapahduttava muutos, Peltonen ja Granlund sekä Söde täytyy nousta esiin ja tietysti koko joukkueen sillä eihän pelkillä tähdillä näitä pelejä voiteta silti koska mm rikkovien kenttien panos on myös tärkäe ku ne puolustaa omaa aluettaan jne, ja tekecät myös pisteitä tarvittaessa.
En näkisi paljoa järkeä siinä jos annettaisiin potkut Matikaiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287736Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t186532Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195445Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190