Lähes hävettää olla suomalainen

tack och adjö

täytyy oikein harkita,että pitäisikö muuttaa takaisin ruotsiin jossa jo parikymmentä vuotta tuli asuttua.

Tämän maan johtohenkilöt ovat todellisia juntteja ja hakkaavat päätä seinään tässä Kreikan auttamisessa,sensijaan ruotsissa voidaan katsella sivusta ja naureskella Suomen junteille.Ruotsi ei liittynyt euroon ja hyvin on mennyt koko ajan,eikä tarvitse mitään Kreikkaa auttaa - samaan aikaan Suomi rämpii yhä pahemmassa velkasuossa.

Ruotsissa ollaan koko ajan oltu järkevämpiä,täällä kun "eräät" suuret poliitikot veivät Suomen euroon lähes salaa - niin ruotsissa järjestettiin kansanäänestys asiasta,ja se sanoi EI.

Suomi on joutumassa todelliseen kuseen,mutta Ruotsi ei - sillä menee hyvin ILMAN EUROA.

Ruotsissa on sanonta,että Suomi on sarvikuonojen maa - ja sehän pitää paikkansa mitä tämän maan johtaviin poliitikkoihin tulee.

1

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wentiz

      Euro paska, Ruotsiin vaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      89
      3872
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      198
      1509
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1400
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1090
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1030
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      326
      1023
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      47
      939
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      909
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      131
      908
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      899
    Aihe