Kuinka usein juotte alkoholia ?

a) joka päivä
b) viikonloppuisin
c) kerran kuukaudessa
d) juhlapyhinä
e) kerran vuodessa
f) kerran kahdessa vuodessa
g) ei lainkaan
17103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Joka päivä, litra tai pari parasta konjakkia sossun rahoilla.

Äänestä

vaihtoehto c

Joskus hyvä ottaa pari pulloa laatuolutta, ihan alkosta tuontiolutta. Ei mitään kaupan kuraa. Samoin irlantilaiset tuontisiiderit ovat maukkaita!

Äänestä
  • Ei kuulu sulle. Mee muualle, vaikka ruoka ja juoma osastolle. Tämä aloitus tiputtaa maailman menoa sisältäviä tärkeitä viestejä.

    Äänestä

  • Käenpoikaistemppu.. kirjoitti:

    Ei kuulu sulle. Mee muualle, vaikka ruoka ja juoma osastolle. Tämä aloitus tiputtaa maailman menoa sisältäviä tärkeitä viestejä.

    Halusin tietää minkälaista porukkaa tällä palstalla kirjoittelee. Joskus jutut ovat niin käsittämättömiä, että epäilin alkoholilla olleen osuutta asiaan, mutta vastauksista päätellen useimmat eivät juovuksissa kirjoittele täällä.

    Ja tämä oli vain pikagalluppi, putoaa kohta pois näytiltä.

    Äänestä

  • al kirjoitti:

    Halusin tietää minkälaista porukkaa tällä palstalla kirjoittelee. Joskus jutut ovat niin käsittämättömiä, että epäilin alkoholilla olleen osuutta asiaan, mutta vastauksista päätellen useimmat eivät juovuksissa kirjoittele täällä.

    Ja tämä oli vain pikagalluppi, putoaa kohta pois näytiltä.

    Kiitos palautteesta. Voimme nyt molemmat paremmin. Kiitos siitä. :)

    Äänestä

juo joka päivä kaljan tai pari

Äänestä

Kalja menee päivittäin jano/ruokajuomana, ei normaali ihminen muutamasta humallu. Kännit eli viinaa tulee otettua muutaman kerran vuodessa, sen verran kovaa kamaa se on.

Äänestä
  • se on terveellistä ottaa muutama känni vuodessa, itsetunnon kannalta, sen itsetunnon joka on alkanut röyhistelemään, kunnon kankkusen jälkeen sitä on taas oma normaali itsensä :D

    Äänestä

  • Itse join tänään aamupalaksi kaljan. Miksi laittaa leipää ja juomista kun kaljassa on molemmat..
    Iltapalan kanssa lidlin kokista. Terveet elämäntavat, joo..

    Äänestä

Juhlapyhinä, jos edes sitäkään taikka sit kerran vuodessa.

Äänestä

No ei kyllä paljon. Pari litraa konjakkia päivässä. Uskontoni kieltää sen. Siksi juon vain pimeään aikaan. Päivisin pureskelen khattia.
Salavaimoni Greetta sitävastoin ei juo ollenkaan. Hän onkin lammas.


Täällä Jussuf (Se aito ja oikea musu)

Äänestä
  • Muhtuffi ei näe kattojen läpi -- varsinkaan pimeällä!

    Äänestä

Ei mikään näistä vaihtoehdoista. Muutaman kerran vuodessa, ja silloinkin hyvin vähän.

Äänestä

Kerran viikossa.

Äänestä

Kerran-pari päivässä.

Äänestä

Ikävä kyllä tuosta puuttui mulle sopiva valinta joten en voi tällä kertaa vastata.


Kiitos ja näkemiiin.

Äänestä

b) viikonloppuisin 2dl likööriä ja pari kolmoskaljaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


? kirjoitti:

a) joka päivä
b) viikonloppuisin
c) kerran kuukaudessa
d) juhlapyhinä
e) kerran vuodessa
f) kerran kahdessa vuodessa
g) ei lainkaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu