Kajaanilaismiestä rikastutettiin

Näitä tulee nyt joka päivä. Saako Suomessa puolustaa itseään?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011110514704119_uu.shtml
4124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin, mitäs meni huuteleen rumia niille. Senhän siitä uuninpanko mies sai. Sen kerran kun kävi ihmisten ilmoilla. Oikeata touhua.

Äänestä

Vihateko ei ole niin paha asia kuin vihapuhe.

T:monikulttuuria rakastava kukkais ry

Äänestä

Maajussin poikasella ei riittänyt likviditeetti tuista maksaa meidän entisten itäeurooppalaisten tuomista huumeista, tarvi kansainvälisellä kielellä opettaa.

Äänestä

Ei sentään tehty halal-lihaa eikä pakotettu naimaan viittä vaimoa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halal-Aho kirjoitti:

Näitä tulee nyt joka päivä. Saako Suomessa puolustaa itseään?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011110514704119_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu