sisällissota odotettavissa!

gaswdgxfcwsd

http://www.ts.fi/online/kotimaa/274537.html

euroopassa on sitten tulevaisuudessa odotettavissa sisällissota.
toisaalta aika ymmärrettävääkin. kun säännöt, määräykset, lait ja kiellot ei vastaa kansan oikeustajua, on tällainen tilanne aina ja kaikkialla lopulta purkautunut väkivaltaisiin yhteenottoihin. tilanne olisi vielä korjattavissa, mutta halua tai edes ajatusta siihen suuntaan ei vaikuta olevan. päin vastoin, lisää kieltoja ja kyttäämistä. sitä se euvostoliitto on.

5

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No ei ainakaan suomalaisista ole sellaiseen, heti jos vähänkin alkaa kansan riveistä kuulumaan liikaa soraääniä, oluen hintaan tulee roima tiputus.

    • Koska paavi

      Benedictus on vain naurettava eunukki,hän aloittaa sisällissodan Italiassa ja muut
      eurooppalaiset seuraa häntä kuin pässit narussa.JOHAN NÄILLE EU-HERROILLE NAURAA VENÄJÄN HEVOSETKIN.Ai ,miten nii?

      "Imperialistit haluaa perustaa Euroopan Yhdysvallat,joka hajoaa silti velkoihin",kirjoitti
      Lenin jo 1912.

      • scvgdzasdfd

        kirjoittiko lenin oikesti noin?
        eu:stahan tosiaan yhdysvaltoja yritettiin rakentaa, mutta neuvostoliitto tästä tuli.


      • Kyllä Lenin
        scvgdzasdfd kirjoitti:

        kirjoittiko lenin oikesti noin?
        eu:stahan tosiaan yhdysvaltoja yritettiin rakentaa, mutta neuvostoliitto tästä tuli.

        kirjoitti nuin, vaikka puhui "Euroopan Yhdysvalloista."Leninin hauskoja kirjoja kannattaa
        lukea, vaikka ei olisi edes kommunisti.


    • Laittakaamuistiin

      Naurettavaa puhetta päättäjiltä ja paskapuheitten jankuttamista. Politiikot, tiedotusväliineet koittavat muovata ihmisten asenteita nössönpään suuntaan, eli miehiltä munat pois ja niistä homoseksuaaleja. Ainoa vaan ettei siitä ole mitään hyötyä, jossain vaiheessa räjähtää. Suomessa tulee vielä räjähtämään, kun olot menee kurjempaan suuntaan ja syylisiä aletaan hakemaan, kuka on lahoittanut Suomalaista kansallisomaisuutta ulkolaisille valtioille ja firmoille. Oletteko työttömät ajatellut kaivosoikeuksien lahjoituksia Norjalle ja Kanadalle. Norja on maailmarikkaimpia valtioita. Sielä on sairaanhoitajien palkka yli 5000 euroa/kk. Häkämies ja Kokoomus lahjoitti miljadienarvoiset Kemiran fosfaatti oikeudet Norjalle. Tämä tarkoittaa sitä, että tulevaisuudessa Suomessa nähdään nälkää kun ei ole enään lannotteita vaan ne maksaa kullan hinnoissa. Muistakaa ne nimet ketkä lahjoitti kansallisomaisuuden ulkolaisille,.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1084
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      595
    5. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      535
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe