Kitinä-Timon teekutsut ohi

Nyt on taas Soinin pitkäksi venähtänyt teehetki ohi ja kitinä perusreppanoiden epäreilusta kohtelusta jatkuu kotimaassa.
1769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kokopäivämarttyyri Soini irvistelee taas puskista. Puheet Ameerikan KKK väelle töllössä pidetty? Tanssiva karhu palasi paikalleen, jonka Soini tv-ruudussa hetkeksi täytti?

Äänestä

Kanava, jolle Soinia haastateltiin oli ainakin ihan oikea: Fox on punaniskojen kanava, siis niiden rasististen öykkäreiden, joilla on yhtä ummehtunut ja sisäänpäin kääntynyt ajatusmaailma kuin persuilla.

Äänestä
  • Eurooppalaisia on perinteisesti pidetty älykkäinä ja sivistyneinä Yhdysvalloissa. Nyt Timo Soini omalta osaltaan rapautti tätä mielikuvaa, eikä jenkit enään luota eurooppalaisiin.

    Äänestä

No jotenkin vielä ymmärtää, et kansanedustaja laukoo jotain sopimatonta, mutta kun sen tekee ministeri, niin se menee yli hilseen. Ministerihän kertoo yleensä lausunnoissaan suomen valtion kannan asiaan.

Äänestä
  • Eihän Soini mikään ministeri ole.

    Äänestä

  • Korjaus tietoihin kirjoitti:

    Eihän Soini mikään ministeri ole.

    Kyse onkin Stubista.

    Äänestä

  • 3+3+3 kirjoitti:

    Kyse onkin Stubista.

    Jaa minä kun luulin, että nyt puhutaan kitinä-Timosta.

    Äänestä

Lanisentallin löylynlyömät hake kannatukselleen taas laskua. Töppäämällä täällä!

Äänestä
  • ??? Stubb on Kokoomuksesta. Kokoomuksen kannatus on jatkuvassa nousussa. Laaninen taas kuuluu Suomen Keskustaan. Keskustan kannatus on myös kääntynyt lievään nousuun kahden viimeisimmän mittauksen mukaan, päin vastoin kuin persujen kannatus, joka on ollut selvässä laskusuunnassa jo viisi kuukautta.

    Ota sinäkin, Töppis, asioista selvää ennen kuin uikutat täällä.

    Äänestä

Soini on persujen ykkönen ja peruSSreppanat hänen perässään pelkkiä nollia. Tuleehan siitä iso luku, mutta.... ;D

Äänestä

Ai,sää foliohattu olit täälläkin.joko teidän leipäjonossa räntäsade loppu?

Tule tänne eteläsuomeen,vaikka sillä Kataisen paremminvointivaltion bussilla,Jykä on itte ratissa.Siitä kyydistä et myöhästy,on nääs tuo bussi ja ko.valtio vielä suunnittelu asteella.

Äänestä

Töppö juonut tenttua, siltä vaikuttaa, aina sekavammaksi menee?

Äänestä
  • Omena ja melooni sekä lippalakki.

    Äänestä

Mitä se Timppa siihen teehen oikein lorautti? Maistui ihan...HUH HUH!

Äänestä
  • Olet pahainen kokkariurpo, joka ei osaa edes nasevasti kijoittaa. Pitäisikö sinua sääliä, ressua?

    Äänestä

Isä Timo kitisee ja mölisee vuorotellen huitomisen lomassa! Kauheaa!!!

Äänestä

Vinkuu kuin kumiankka tuo Timppa. Dorkaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Paluu normaaliin kirjoitti:

Nyt on taas Soinin pitkäksi venähtänyt teehetki ohi ja kitinä perusreppanoiden epäreilusta kohtelusta jatkuu kotimaassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu