Big Brother

Inkeri

Voitasko jo muuttaa keskustelu aihetta?
Keskustellaanko Big Brotheristä?
Seurataanko sitä?

10

1574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaan

      Mielenkiintoista nähdä, kuka tippuu seuraavaksi. Veikkaan että se, joka mokasi kaksi ensimmäistä viikkotehtävää ja porukat joutuivat hänen takiaan syömään papuja koko viikon huonon rahatilanteen takia.

      • Satu

        Niin se voi olla, mut silti mä pelkään et se muija lähtee. Sieltä koitetaan nyt jostain kumman syystä savustaa naiset pihalle. Mut mä toivoisin et se Tania voittais.


      • nanna
        Satu kirjoitti:

        Niin se voi olla, mut silti mä pelkään et se muija lähtee. Sieltä koitetaan nyt jostain kumman syystä savustaa naiset pihalle. Mut mä toivoisin et se Tania voittais.

        En tiedä mutta federicon puheet oli kyl eilisessä jaksossa "hieman" sovinistisia ja luulisimpa että se sai ainakin naisten äänet..Enpä tiedä, toisaalta nuo naiset ehkä tanyaa lukuunottamatta on niin kertakaikkisen mitäänsanomattomia, että saattavat saada ääniä sen takia..


      • proffa
        nanna kirjoitti:

        En tiedä mutta federicon puheet oli kyl eilisessä jaksossa "hieman" sovinistisia ja luulisimpa että se sai ainakin naisten äänet..Enpä tiedä, toisaalta nuo naiset ehkä tanyaa lukuunottamatta on niin kertakaikkisen mitäänsanomattomia, että saattavat saada ääniä sen takia..

        Tanya on minun mielestä todella mitäänsanomattoman tylsä, kana.
        Nush on aistikas viekoitteija, Steph nätti miellyttävä älykkö, Sissy hieman friikki up/down.

        Fed on oikeasti tyhmä. Fiksua kaveria ei tytötkään olisi dissanneet eilen "tyttöjenjutuissa".


    • viiu

      seurataan, tulee nykyisin vain NIIN myöhään. Aikaisempi lähetysaika oli kyllä yhtä huono. 21-22 olisi sopivampi. Ja toivon Fedin tippuvan tänään, Jonin käyttäytyminen ja mielipiteet herättävät aina keskustelua muissa asukkaissa.

      • Cameron voittaa

        Fed ei tipu tänään, vaan nyt tippuu Sissy. Jon tippuu seuraavaksi ja Cameron voittaa.


    • Jossu

      Kuka putos eilen? Ja mitä mieltä talossa olleet siit olivat kun se putos?

      • mökö

      • jossu

    • no jaa

      Vilkaiseppa tonne Tosi-TV ryhmään. Siellä on jo pidemmän aikaa ollu keskustelua ko ohjelmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2441
    2. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      62
      2374
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      106
      2270
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1537
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      238
      1532
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      32
      1510
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      37
      1422
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1220
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1176
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1171
    Aihe