rauhoittavia nenään..

jngdfjcbvfhjb

Onko nieltäviksi tarkoitettujen rauhoittavien lääkkeiden nuuskaaminen kuinka vaarallista? Riippuu tietenkin lääkkeestä, mutta kuinka suuri ero on esim. rauhoittavan nielemisellä ja nuuskaamisella? Ystäväni "harrastaa" tuota eikä itselläni ole oikein tietoa aiheesta..

6

4978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • setä kertoo

      Hyödytöntä. Enempää tietämättä luo mielikuvan huumekulttuurin naivista ihannoinnista. Syökö hän muutenkin nenän kautta? Joillain aineilla toki hyötysuhde voi olla parempi ja vaikutus nopeampi, joskaan ei rauhoittavilla. Oikein funktionaalinen käyttäjä käyttää piikkiä ja heidän kustannustietoisuus ulottuu jopa henkilökohtaiseen hygieniaan, jotta kaikki voimavarat voitaisiin kohdentaa ydintoimintaan. Kerrohan kuitenkin terveiset kaverillesi!

    • aloittanut

      Kiitos vastauksesta :) Anteeksi kun vastaus tuli näin pitkällä viiveellä!

    • Syökää kanaa

      Tuosta tuli mieleen, että mitähän tapahtuisi jos työntäisi Diapameja peräsuoleen?

      No niin. Asiaan. Kyllä ne nieltäväksi tarkoitetut toimii nieltynä parhaiten. Jos vähän tyhjempi maha niin voisi olettaa, että vaikutus alkaisi hiukan nopeammin kuin täydellä vatsalla.

      • moivaanmoisaak

        Peräsuolessa toimii tykimmin ku syötynä, olettaen että peräaukon suu on tyhjä muusta aineesta


    • Anonyymi

      Tätä peräaukon kautta otettavaa tapaa kutsutaan "blugaamiseksi". Niin kyllähän niitä suppoja jo pienenä annetaan.

    • Anonyymi

      Vittuako mukaan rasvaliukoisia nokittaa? Midazolam, triazolam toimii.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1321
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe