Viime vkolla tämä pariskunta sekoili laivalla, kauhea riita laivan hytissä mikä jatkui tunteja. Aamulla Henna tuli ulos hytistä ja piti koko ajan aurinkolaseja. No, nyt Seiskalla on kuva, uudessa lehdessä, Hennan silmä on todellakin mustana.
Ja sitten vielä Henna puolustelee ilmeisesti Tauskia, joka on ennenkin hakannut!
Missä helvetissä on ITSEKUNNIOITUKSESI Henna! Suojelet väkivaltaista miestä jolla alkkisongelma ja pettää heti kun ehtii!
Ja sitten vielä Henna puolustelee ilmeisesti Tauskia, joka on ennenkin hakannut!
Missä helvetissä on ITSEKUNNIOITUKSESI Henna! Suojelet väkivaltaista miestä jolla alkkisongelma ja pettää heti kun ehtii!
Vastaukset 50
Vanhimmat
Tämä tieto nyt ei yllätyksenä tullut! Samaa touhua se oli Virpinkin kanssa. Tyhmät akat menevät aina vaan lankaan uudestaan ja uudestaan.
Se ei mene jakeluun, jos äijä lyö, miksi kukaan nainen jäisi siihen? Jos minua naisena mieheni mätkisi, se kerta olisi eka JA viimeinen. Sen lisäksi tekisin välittömästi rikosilmoituksen. Miten huono itsetunto voi olla?
Aika jännä vaan, jos nyt Henna taas vakuuttaa, ei se lyönyt. Miten voi olla, viime vkolla Seiskassa tms juttua miten ne riiteli paatilla ja sekoilivat ja Henna lasit päässä ja nyt sitten oli saatu kuva ilman laseja ja musta silmähän se siellä. Kai se sanoo, mä kävelin puuta päin tai jotain.
Montako vuotta meni edellisellä vaimolla häipyä?
Kahden lapsen ja muutaman vuoden jälkeen totuus edelliselle muijalle paljastui. Millään ei sitä ennen tajunnut! Eikä tajua tämä nykyinenkään, menee muutama vuosi ja kenties kolme lasta, ennenkuin lamppu syttyy.
Tauski tykkää tyhmistä blondeista ja Henna luusereista. Heidät voi erottaa vaan seuraava julkisuudenkipeä blondi, jota Tauski huutelee rakastavansa.
Ei saisi puuttua toisten ihmisten elämään kun ei ole perillä heidän asioistaan. Sen verran on kai oikeus tiedustella, että mitä Tauskissa on joka niin viehättää naisia?
Ihana mies tuo Taukki, joka kohtelee naisia.... hmmm hyvin ja lapsiaan.
Kunpa Henna tajuais lähteä.. Löytyy myös kilttejä renttuja.. :)
mutta ei kuuluisia....
Tauskiko kuuluisa? Tauski on kuuluisa hyrköistentiellä, siellä on kusinen pubi jossa tauski käy vetääs...
Tauski; Nimensä mukainen mies... XD
Tina oli kuuma mimmi, ja fiksu kun ei jäänyt tuon kasiluokkalaisen kanssa kulman taakse röökille.
sasse 7119
Minä naisena en osaa kertoa mitä Tauskissa voi viehättää. Keski-ikäinen, rapistunut (viinanhöyryämä elämä näkyy), erittäin tyylittömästi pukeutunut, alkoholisti, naisten hakkaaja, kun avaa suunsa niin harvoin kuulee niin typeriä ja lapsellisia kommentteja mitä sieltä tulee, kouluttautumaton, huonot käytöstavat, korviaan myöden veloissa, kaikessa navan alapuolelle meneviä kommentteja. Oma mieheni on fiksu, hyvin pukeutuva, sympaattinen, sivistynyt, ei käytä alkoholia paitsi saunaoluen yms, korkeasti koulutettu, hyvässä (myös palkan suhteen) työpaikassa.
Ja sitten, mikä ite olet, kovinkin lukenut, vai kotiäiti?
Tervejärkistä normaalia naista ei tuo vanha juoponkuvatus viehätäkkään.
Olen yliopistotutkinnon suorittanut (KTM) hyvätuloinen myös ja äiti mutta en ole enää kotona.
Hyvätuloinen, riippuu mihin vertaa. Paljonkos ukkosi kanssa vuodessa tienaatte? Bruttotulot riittää, kerro rohkeasti vaan.
Juoppohan Tauski on, ja sen näkee päälle päin. Henna ei ole kaikkein fiksuimmasta päästä, joten vielä menee aikaa ennen kuin älyää että Tauski hakkaa naisensa säännöllisesti. Vika ei ole naisessa vaan Tauskissa, mutta se on vaikeaa yleensäkin ihmisten ymmärtää.
Iän myötä ikäero pariskunnalla korostuu ja Tauskin alkoholisoituminen alkaa paheta. Luultavasti pariskunta eroaa jo parin vuoden sisällä.
Kyllä se vaatii 2 lasta ja n.40 nyrkiniskua ja potkua ennenkuin tajuaa.
Miten ihmeessä te olette näin saamarin typeriä. On tilanteita ja tilanteita. Kaikki ei vain mene putkeen eikä lähde tai lähtee. Kyllä sitä uhotaan, että yhdestä lähden ja kattia kanssa ei elämä niin mene.
Nykänen saa siitä laukaja kolleekan kaltereitten taa..voivat perustaa vaikka bändin..kimpassa.
Nyt se otti suuremmat tissit, jota esittelee videolla
http://metrolive.fi/videot/video/6320/henna-peltonen-tunnustaa-en-ole-tavannut-tauskin/
Mä taas uskon että ne eroaa paljon aikaisemmin mitä parin vuoden päästä. Jos Henna on jo nyt saanut turpaansa, häistä vasta muutama kuukausi. Kertoo aika paljon suhteen tilasta. Tauski toki osaa olla taas sitten niiiin lirkuttelija. Henna kun ei mikään ruudinkeksijä ole ja hinkuaa julkisuutta, ehkä sietää tätä äijänkäppänää vielä jonkin aikaa.
Vanha ukko saa purkaa paineitaan hakkaamalla blondia ja blondi epätoivoisena hinkuu julkisuutta ukon siivellä. Ei huonompi diili.
Eiköhän blondi paneta vielä itsensä paksuksi jotta pysyisi otsikoissa senkin jälkeen kun Tauno Peltonen löytää taas nuoremman blondin.
Siellä taas silikonivamppi, lillupillupaljastelija luuli olevansa parempi entisiä naikkosia. Asteli ansaan suoraan. Nooh tulikos se ukko nyt korjatuksi? Joo paransi tapansakin ihan vaan naisen kosketuksesta. Tarvi vaan sen OIKEAN kumppanin. Näitä sussujahan riittää joka nykäselle. Tollaset naiset pitää jättää ihan omaan arvoonsa syömään soppansa jonka ovat keittäneet. Sanonko? Siitäs sai! Ja lisää on varmasti tulossa, eikä vain pelkkään silmäkulmaan.
En usko että Tauski on lyönyt. Hieman ohjannut vain isällisellä avokämmenellä räksyttävää naista. On väärin käsitellä puolisojen kasvatusmenetelmiä näin julkisuudessa.
perhearvoja lähi-idän tapaan, ei sen kummempaa.
Sitä saa mitä tilaa. Virpillekkin ihan oikein et Henna otti sen kun itekin luuli olevbansa kovinkin parempi kun härkki 3 lapsen isän kanssa. ja henna saa saman kohtelun ja seuraavakin. ettekä te naiset nyt usko et jätkä jolla on jo 3 lasta ja vielä pari muualla ni ei siitä yhteiseläjäksi ole
Henna on narkki, ett paheensa silläkin.
Mitäs veti Taukin pamit, siitäs sai.
Virpi oli sentään ihmisen näköinen. Samaa ei voi sanoa tästä Hennasta. Kuin mies! Kamalan näköiset kasvot. Ja ne uudet silarit on aivan naurettavat, tulee pellen näköiseksi. Virpi ei myöskään ollut mikään täysin daiju, nojaa, toki oli Taukin kanssa ikänsä...
Ja mitkä ikenet paistaa kun nauraa...!!! Hirveen näköistä.
Virpihän oli jo vanha ja kulunut! Tauskin oli aika saada nuorempaa ja kiinteämpää...
Sama juttu on kyllä Matti Nykäsen kanssa! mitä kaikki naiset sellaisessa ihmisessä, josta tietävät hänen hakkaavan :/ :O
Juuri nämä hieman hönöt naiset luulevat, että mies muuttuu, eivätkä halua nähdä rakastuneena totuutta. Jonka ex-vaimo voisi mielellään kertoa.
ELi siis HEnna mustan silmänsä kanssa sai jo turpiinsa mutta yhä vaan on sen mulkvistin kanssa. miten tyhmä ämmä olla voi?
onko se halu lööppeihin niin huikea. eikö tällä akalla ole lapsikin?
Niin, mutta rakastuneena kaikki on NIIIN mahtavaa ja mies TOTTAKAI muuttuu, kunhan häntä vain ymmärtää ja ymmärtää vaikka loputtomiin! Ex-eukkohan on sitten se kaiken pahan alku ja juuri, lähes hullu ja nimenomaan hän on tehnyt miehestä tällaisen....
Että nää ämmät jaksaa... niinkuin keski-ikäinen vanhus siitä mihinkään muuttuisi. VANHA KOIRA EI OPI UUSIA TEMPPUJA. SIihen ei auta joku turhake Henna silaritisseineen yhtään mitään.
Ja Hennakin on yli 30v, valitettavasti ihan liian vanha, Tauski kattoo sillä silmällä nytkin max 20v tyttösiä.
Ja viina maistuu ja nyrkki puhuu ja sepalus ei tule pysymään kiinni.
ONNEA VAAN HENNA VIISAASTA MIESVALINNASTASI....
Onnittelut myös ex-vaimolle Virpille onnistuneesta miesvalinnasta! Oli fiksua niitä lapsiakin vielä tehdä....
horoskoopissa Tauski, joten luulee olevansa parasta päällä maan eli seksuaalisesti, mutta sekin loppuu iän karttuessa, ei siihen auta nuoret naiset enää Tauskin iässä!
Ja se niitti on, että skorppiooni on helevetin mustasukkainen, ei ihme nuo jutut jos nuorempi nainen ja ehkä vähän ulkonäköä ai siis mitäkö se on >Hennalla?
(kyllä Virpi oli paljon kauniimpi ja on vieläkin)
ja luulo se skorpparilla on, että on seksuaalinen skorppiooni lopun ikäänsä, aikansa on ja se loppuu yhtäkkiä, että saa siinä olla sitten mustis naisestaan kun loppuu se loputun ilo!
Tauskillakinhan jo se ikä painaa elikkä ei se jaksa nousta huippuun ilman apua kuin joskus, iloitkaa siitäkin vähästä jos siitä saa sähästä!
Ymmärrys hoi. äly älä jätä ja varsinkin skorppioonilla!
Mutta ei heillä mene seksi älyn mukaan vaan oman halunsa mukaan, TODETTU ja KOETTU on ja elämä jatkuu ilman miestä eli sexiä vaikka yhdessä ollaan.,,..,..,
onneksi ei olla ns. "kuuluisuuksia" vaan normi perhe, joten ei tarvii huudella palstoilla kun se löi sitä ja tätä...hahhahaa
LOL!!!
Viagrahan on keksitty, sitten kun alkoholi ja vanhuus ovat tehneet tehtävänsä....
Tänään Mariassa oli hirvee selittely asiasta. ja kaikkihan oli vaan seiskan vika, kun eivät olleet pariskunnalta tarkastaneet asiaa.
juu, nauroin ihan samaa Maria-ohjelmassa tänään. Maria kysyi mistä musta silmä on tullut, niin Tauski alkoi jotain selittää housuistaan?? muutenkin yritti vaihtaa vaan puheenaihetta koko ajan. ja käsi raamatulla väitti ettei ole KOSKAAN naista lyönyt kun Maria asiasta kysyi. NÄIN ON JOO. ja lehmätkin lentää.
mutta, jos joku nainen OIKEASTI katselee miestä joka hakkaa, niin ei sillä naisellakaan MITÄÄN siellä nupissa ole!
Oli muuten harvinaisen mauttomasti pukeutunut kaksikko! Korkkarit ja repaleiset lappuhaalarit???
Hennan ilme paljasti aika paljon, kun Maria tivasi silmästä...ja sitten hädissään alkaa sönkkäämään olevansa uutistenlukijana netiisivustolla, huh huh sanon ma!
Tauno käsi raamatulla vannoi, ettei ikinä ole lyönyt ketään! Paskanmarjat, exmuijakin oli aina silmä mustana. Kehtaakin!
ajankohtaista asiaa
Taukin väkivaltaisuus tiedettiin täällä jo yli vuosi sitten..
Eikös tämä Henna Maria-showssa aikoinaan Tausikin kanssa söpöstellen vakuuttanut ettei ole perää tuossa alkuperäisen kirjoittajan viestimässä asiassa?