Hei, Raamattu puhuu enkeleista, he ovet Jumalan palvelijoita, la-
hetetty auttamaan ihmisia, varsinkin uskovia!!
Meidan ei tule heita palvella, vaan Jeesusta Jumalan poikaa!!
Jos naet 'keijuja' niin ne ovet pahoja henkia, aja ne pois, sanomalla: Me pois saatana, Jeesuksen Nimessa!!!
Jeesus kuoli meidan puolestamme ristilla, etta me emme joutuisi kadotukseen, Jeesus nousi kuolleista ja Han elaa tana
paivana!! Jumala niin sinua rakasti, etta Han lahetti ainokaisen Poikansa, etta jos Haneen uskot, et joudu kadotukseen, vaan saat syntisi anteeksi, ja iankaikkisen elaman!!!
Enkelit Raamatun mukaan!
2
229
Vastaukset 2
- Olen minä
Parempi on jättää Raamatun pelottelut ja astua uuteen tietoisuuteen, joka kertoo että enkelit ovat auttamassa kaikkia ihmisiä ei vain uskovia ja että he ovat rakkaudesta ja heihin voi olla tietoisesti yhteydessä jokainen omalla tavallaan. Raamatun tiedot asioista on vanhaa pelkoihin pohjautuvaa tietoisuutta. Voi astua muistamaan sitä kuka todella on ja siellä asuu suurempi rakkaus kuin mikään uskonto meille opettaa.
- Half Woman
Elävä kivi, sinulle suosittelen Lorna Byrnen kirjoja!!! Anna tässä vielä eheyttävän rukouksen jonka Arkki Enkeli Mikaelin antoi Lornalle:
Parantavien enkeltesi rukous,
jonka jumalalta tuo Mikael, arkkienkelisi.
Vuodata ilmoille sinun eheyttävät enkelisi,
taivaallinen sotajoukkosi ylleni,
ja niiden ylle joita rakastan.
Suo minun tuntea ylläni
eheyttävien enkeltesi säteily,
parantavien kättesi valo.
Annan eheyttämisesi alkaa,
miten ikinä Jumala sen suo.
Aamen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520