Miten Mikkosten käy, meneekö koti?!

Timo TA on huonossa kunnossa, jos jää henkiin on täysin työkyvytön, kovat velat päällä, Nina kotiäiti. Aika huono yhtälö, Nina on arvostellut töissä käyviä äitejä ja päivähoitoa, samoin sosiaaliturvan varassa eläviä, ne poissuljettuja, mitkä ovat vaihtoehdot?!
982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Perusta kansalaisliike "Pelasta TimoTeeAa ja perhe ry" jonka tarkoitus on toimia rahaa keräten nimensä mukaisesti. Myös kaikki vaate- ja ruokajono avut ovat tervemenneistä Mikkosten huusholliin.

Päivänä eräänä valtakunnallinen takapuolenpyyhintälehti 7 kertoo kuvien kera, kuinka Nina joutui nöyrtymään ja seisoo leipäjonossa.

Myös TimoTeeAa:n valmiiksi ostettu hauta esitellään.

Äänestä
  • Turha irvailla, kansalaiskeräys olisi hyvä idea. Suomessa löytyy isänmaallisista jumalaapelkäävää väkeä joka varmasti antaisi rahaa ja Mikkoset pääsisivät jaloilleen. Sosialistit, vihreät ja muut kommunistit riekkuvat röyhkeästi, heillä ei ole mitään kunniantuntoa. Heidän röyhkeydellä ja julkeudella ei ole äärtä ei rajaa. He tulevat saamaan rangaistuksensa, jos eivät ajassa niin ainakin ikuisuudessa!

    Äänestä

  • Mikkosten puolella kirjoitti:

    Turha irvailla, kansalaiskeräys olisi hyvä idea. Suomessa löytyy isänmaallisista jumalaapelkäävää väkeä joka varmasti antaisi rahaa ja Mikkoset pääsisivät jaloilleen. Sosialistit, vihreät ja muut kommunistit riekkuvat röyhkeästi, heillä ei ole mitään kunniantuntoa. Heidän röyhkeydellä ja julkeudella ei ole äärtä ei rajaa. He tulevat saamaan rangaistuksensa, jos eivät ajassa niin ainakin ikuisuudessa!

    haaaaa! Suomessa on niin monta muuta joita pitäisi auttaa"jaloilleen"
    Mikä ihmeen erikoisperhe tuo on? -EN ymmärrä.

    Äänestä

Stressi ja tunteen palo tuhosi Timo T.A:n :'(

Ei keho kestä sellaista, mitä Timo koki päänsä sisällä.

Äänestä

  • Hitto että veti Hitler-kortin esiin varjoakin nopeammin.

    Äänestä

  • Timbe kuolee, Nina sortuu ryyppäämään, lapset lastenkotiin, siinä tulevaisuus.

    Äänestä

  • Näin käy kirjoitti:

    Timbe kuolee, Nina sortuu ryyppäämään, lapset lastenkotiin, siinä tulevaisuus.

    Aika osuva. Luet ihmisiä kuin avointa kirjaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paha paikka kirjoitti:

Timo TA on huonossa kunnossa, jos jää henkiin on täysin työkyvytön, kovat velat päällä, Nina kotiäiti. Aika huono yhtälö, Nina on arvostellut töissä käyviä äitejä ja päivähoitoa, samoin sosiaaliturvan varassa eläviä, ne poissuljettuja, mitkä ovat vaihtoehdot?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu