Mistä tiedämme, että jokaisella ministerillä on satavarmasti perinpohjainen toimialansa koulutus?
Onko vähäisintäkään vaara olemassa, että meillä olisi esimerkiksi valevaltionvarainministeri?
Valtion tärkeimpien tehtävien, presidentin ja ministerin, hoitajiksi tulee valita aina alansa parhaan ja korkeimman koulutuksen saaneita naisia ja miehiä.
Onko vähäisintäkään vaara olemassa, että meillä olisi esimerkiksi valevaltionvarainministeri?
Valtion tärkeimpien tehtävien, presidentin ja ministerin, hoitajiksi tulee valita aina alansa parhaan ja korkeimman koulutuksen saaneita naisia ja miehiä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Heidän saavutuksiensa perusteella voimme päätellä, että suurin osa on väärentänyt kaikki paperit.
Aloitus on haitallista propagandaa. Todellinen kysymys on MOTIIVI! Mitä he jotka ovat määräämässä asiosistamme sekä verorahojemme käytöstä, HALUAVAT!
Mieti tätä, ja mieti myös miksi media on TÄYSIN hiljaa tästä kysymyksestä?
Entäs valepresidentti?
Lupasi olla koko kansan presidentti - olikin homokansan presidentti.
Politiikka on siitä ihmeellinen toimiala, että siellä ei ole mitään koulutusvaatimuksia.
Jos poliitikko on Suomen kansalainen, hän on täysin pätevä mihin hyvänsä virkaan - todella hämmästyttävää!
Poliitikkoina, jopa ministereinä, onkin laaja joukko opintonsa keskeyttäneitä ylioppilaita ja sahureita, ynnä muita suhareita.
Muinais-Intiassa, joka oli täynnä pieniä kuningaskuntia, maan hallitsijat koulutettiin tehtävään hyvin kurinomaisesti, jo lapsuusvuosina. Mitä tämä sanoo nyky-yhteiskunnan rappiosta?
Täälläkin on ollut koulutusohjelmia kuninkaiden kouluttamiseksi. Entä jos niitä on nykyisinkin niin että nämä pysyvät täysin salassa?
Meidän historia on tuhottu ruattalaisten toimesta perusteellisesti. Suosittelen tutustumaan viime vuonna ilmestyneeseen kirjaan Muinaissuomalaisten kadonnut kuningaskunta.
Tiedämme ettei päättäjiemme joukossa ole esim väärentäjiä tai muita huijareita? Sellaiset olisi saatava välittömästi ulos yhteiskunnan tehtävistä muualtakin kuin lääkäreistä.
Persujen Hakkaraisesta tiedämme, ettei vaatimukset ainakaan kansanedustajaksi ole kovin korkeat.
Jos persut olisivat hallituspuolue, Hakkarainen voisi olla jopa ministeri!
ministereistämme olisi syyllistynyt asiakirjojen väärennykseen päästäkseen urallaan eteenpäin kuten tuo lääkäri, niin ei kai tuollainen nyt enää ministerinä olisi?
Ei muuten Kokoomuksen puskaosastoa ole täällä näkynyt Guzeninaa jahtaamassa? Tekeytyen totta kai persuiksi kuten tällä Bobin väellä on viime aikoina ollut tapana...
Oletko varma asiasta. Guzeninan kohdalta ei ole selvinnyt onko hän valeylioppilas?
Onkohan nykyisellä liikenneministerillä edes ajokorttia?
"Politiikka on siitä ihmeellinen toimiala, että siellä ei ole mitään koulutusvaatimuksia."
Joo, ja siitäkin ihmeellistä että siellä ei ole vaatimuksia touudessa pysymisen suhteen jos sattuu olemaan oikeaa puoluekantaa.
Esim. Anneli Jäätteenmäki ja Matti Vanhanen leimattiin nimenomaan valehtelijaksi.
Nyt eivät aivan ilmeiset ristiriidat vallanpitäjien puheiden ja lupausten ja näkyvän todellisuuden väiillä herätä paljonkaan kiinnostusta medioissa.
Kovin on suhteellista tuo valehtelu.