Keravan Killan koulusta varastettiin matkapuhelin perjantaina 4.11.2011 klo 09.00 - 13.00 välisenä aikana. Puhelin vietiin luokkahuoneesta oppilaan repusta.
Varastetulla puhelimella oli maksettu mm. 4.11.2011 Kotipizzassa (Torikatu 1) klo 16.00 - 16.10 välisenä aikana kaksi pizzaa. Pizzerian työntekijän mukaan asialla oli poikajoukko. Työntekijä ei muistanut tarkempia tuntomerkkejä.
Koulusta on samasta luokasta viety aikaisemmin kaksi puhelinta, jotka on "löytänyt" molemmilla kerroilla sama kaveri, puhelimet on palautettu muutaman päivän päästä. Kummallakin kerralla puhelimilla oli tehty isot laskut ennen "löytymistä".
4.11.2011 viety puhelin on kateissa edelleen (sini-valko-harmaa Nokia 5530 Xpres).
Asiasta jotain tietäviä pyydetään välittämään tietonsa Killan koululle tai Järvenpään poliisille.
Kännykkävaras iski Keravan Killan koulussa 4.11.2011
JR
2
222
Vastaukset
- HT
Jotenkin en ole yhtään ihmeissäni. Kyseisen koulun rehtorin puheet hyvästä ja koulukiusaamisen nollatoleranssista on täyttä potaskaa!!!!!
Toivottavasti kyseinen henkilö on saatu kiinni teostaan!!! - tervettä järkeä!
Eikö vanhemmat ole opettanuut, että mitään arvokasta ei kannata repussa säilyttää, jos ei itse istu vierellä. Minä opettaisin, että pitää kännyä äänettömänä taskussa tai jossain muussa vastaavassa. Aina pitää ottaa huomioon se, että kaikki varastetaan! Aivan vanhempien vika!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3215155Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1101511
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191412Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393