Eli mulla on ollut nyt maha todella kipeä 3 päivän ajan, oudolla tavalla. Yskiminen sattuu, ja seksiä harrastaessa kun muna työntyy syvälle sattuu AIVAN HELVETISTI suoraan sanottuna. Alaselkä ja alamaha on kävellessäkin todella kipeät.. Mulla ei oo koskaan ennen ollut tälläistä. Olemme mieheni kanssa yrittäneet saada lasta, ja harrastaneet seksiä aika paljon lähiaikoina, ei kai se voi johtua siitä? Osaako kukaan neuvoa mitä pitäisi tehdä, ja onko muilla samoja kokemuksia? Kiitos jo etukäteen vastauksista, toivoisin saavani niitä nopeasti. :)
Kauhea onglelma, löytyiskö apua/neuvoja?
sunset12345
4111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En ole varma mitä tuo on, sukupuolitaudin mahdollisuus on oireiden perusteella olemassa, mutta noista asioista en kovin paljoa tiedä. Onko muita jotka tietää paremmin? Sori, en osaa hyvin auttaa mutta jaksamisia :/
Minulla tehtiin herpesvirus löydös kun olin vastaavanlaisessa tilanteessa,eli yhdyntä sattui ja alavatsakipuja oli.Kannattaa testauttaa.Herpes voi puhjeta myös vakituisessa parisuhteessa ei aina tarvita "ulkopuolisia"irtosuhteita.
Joo, mies voi tosiaan kantaa herpestä esimerkiksi oireettomana, eikä itsekään tiedä sitä kantavansa. Eikä tämä tarkoita sitä, että hän olisi ollut uskoton. Se on voinut tarttua jo vuosia sitten, muttei ole vain oireilllut, eikä todennäköisesti koskaan tule oireilemaankaan, jos se tätä herpestä on. Mies taruttaa sen helpommin naiselle, kuin nainen miehelle ja naisella se alkaa yleensä jossain vaiheessa oireilla. Mutta yleensä kyllä ilmestyy rakkuloita?
Toivotaan että se on vain oireilua lihan iloista ;)
Kiitos paljon vastauksista, en ole edes tiennyt tollaisen herpeksen olemassaolon mahdollisuuksista! Ei mulla ole ollut minkäänlaisia rakkuloita kyllä, tai en ole ainakaan huomannut :/