Missä on Teemu Vehkala?

Miksi hän ei ole tehnyt uusia postauksia muutamaan päivään? Ovatko SUPO:n agentit kaapanneet hänet ja vieneet parantolaan? Olen kovasti huolestunut, koska häntä vainotaan niin kovasti joka puolella...
271624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

No,kait tästäkin joku jonkilaisen adressin väsää.Eli adressin,jossa vaatimalla vaaditaan lopettamaan kyseisen henkilön (kuvitteellinen) "vainoaminen".Näin voi käydäkin koska onhan sitä ennenkin laadittu pöljiä adresseja......

Äänestä

TEEMU VAPAAKSI HETI! SE ON NWO:N VANKINA!!

Äänestä

Varmaan hoidossa minne kuuluu..

Äänestä

Taasko? Ei herran pieksut!

Äänestä

No, toivottavasti saavat nyt pojan lääkityksen kuntoon.On meinaan aika kaukana terveestä jos näkee salaliittoja ihan jokapuolella ja punaiset autot sun muut agentuurit kurkkivat joka nurkan takaa. Maailma on paha paikka, muttei ihan niin paha kuitenkaan että singolla ammuttais helikopterista suojelupoliisin ja CIA:n toimesta pientä suomalaispoikaa. Kyseisen tapa muuten lienee kohtalaisen mahdotonta toteuttaa taakse suuntautuvan "lieskan" takia.

Toki helppoahan se on kun lääkäri kysyy näkyykö enää lentäviä, haukkuvia virtahepoja ja wc-paperisalaliittoja vastata että ei, ei näy enää. Olen siis täysin terve. Ja sitten osastolta päästyä jätetään lääkkeet ottamatta.

Vakavasti puhuen, yhteiskunnan pitäisi todenteolla puuttua tähän nuorten (ja hiukan vanhempienkin) syrjäytymiseen. Ilman ihmiskontakteja syrjäytyminen aiheuttaa juuri tällaista, istutaan vaan tietokoneen ääressä lukien netistä eri profetioita salaliitoista. Lopulta niihin alkaa uskoa, samaistua. Vetoankin nyt hallitukseen, tehkää asialle jotain älkääkä vain puhuko. Hyvä neuvo syrjäytyneille; lähtekää ulos vaikka lenkille, raflaan syömään, tanssimaan whatever.

JP

Äänestä
  • Miksi haluaisin mennä paskamaisten ihmisten ilkeiden katseiden kohteeksi vapaaehtoisesti? Siitä tulee vain entistä pahempi olo, kun tajuaa kuinka muut ovat olevinaan niin paljon parempia ihmisiä. Ei syrjäytetyillä yksinkertaisesti ole samanlaisia avuja tehdä tuollaisia "normaalille" aivan tavallisia asioita.

    Hallitus ei meidän eteemme ole tekemässä mitään, sillä me olemme hyvä vaaliase jonka turvin pääsee aina kivasti eduskuntaan eikä niitä lupauksia pidä toteuttaa. Tyypillinen esimerkki tästä on NIinistö, joka ensin toimillaan on aiheuttanut tuhansien ihmisten syrjäyttämisen ja sen jälkeen jeesustelee että jotain olisi tehtävä.

    Moni salaliitto on kyllä totta, mutta ymmärrän kyllä että meinaat sitä kun asiat menevät yli, kuten esimerkissäsi näytit.

    Äänestä

Haistappa sinä kyseinen kaveri pitkä v1ttu juuri sinä.

Äänestä
  • Minähän en ollut vielä edes ketjuun vastannut. Syrjit minua anonyymia jo tuolla blogissasi, kun sallit kommentoimisen vain muurarimailin omistavilta henkilöiltä.

    Äänestä

  • Taitaa olla puhe siitä mistä on puute...,ja silloinhan on löydettävä korvaavaa toimintaa.....

    Äänestä

Omapahan on asianne, syrjäytyneet, yhteiskunnan elätit. Jääkää vain neljän seinän sisälle lukemaan hurjista salaliitoista. Kyllähän niitä joka nurkan takana tosiaan pursuaa kun tarpeeksi kauan sisällä istuu ilman ihmiskontakteja. Ne tietokoneen välittämät ihmiskontaktit kun ei korvaa aitoja. Ja tiedän kyllä, valtion pitäisi pitää parempi huoli kansalaisistaan. Mutta ei. Ja tässä on tulokset jo selvästi näkyvillä.

Teemu, teemu, etkö tosiaan kärsi arvostelua? Itse olet yleensä ensimmäisenä suuna päänä haistattelemassa vittua ihmisille ja syyttämäs supo nettiagentiksi. Empä ihmettele että sinut esim tiede.fin foorumiltakin bannattiin vähän väliä. Itseppä höpöhöpöjuttujasi kerrot, kyllä siitä täytyy kärsiä sitten kritiikkiäkin ilman että heti vetää herneet nassuun ja alkaa haistattelemaan. Suoraan sanoen: en ihmettele yhtään, enkä myöskään ole pahoillani siitä väitetystä pakkohoidostasi. Parempi olisi jos pitäisivät siellä pehmustetussa pyöreässä kopissa ja kerrottais että nurkassa on salaliitto.

Äänestä
  • Eikä kaikilla syrjäytyneillä ole edes muita ihmiskontakteja netissä tällaisten keskustelujen lisäksi. En usko kenenkään pitävän näitä oikeina tai edes niitä korvaavina ihmiskontakteilla. Syrjäytettynä ei kuitenkaan ole helppoa hankkia niitä ihmiskontakteja mistään ja apua tähän ongelmaan ei saa julkisen terveydenhuollon kautta.
    http://mielenterveys.info/ongelma_syrjaytyminen.html

    Salaliitot kuten tässä kirjassa esitetyt asiat ovat totta ja sen on viime aikoina yhä useampi ihminen alkanut tajuamaan. Myös niistä jotka eivät katso ulkopuolelta tätä yhteiskunnan järjetöntä meininkiä.
    www.salakirja.blogspot.com

    Äänestä

Taitaa totuus satuttaa Teemun silmiä niin paljon, ettei hän uskalla kommentoida tähän(kään) ketjuun mitään.

Äänestä

Taitaa olla mielenterveys kaatumaisillaan, kun nähdään "vihollisia" kaikkialla?

Äänestä

Teemulle tiedoksi, että spämmääminen täällä on masinoitu murobbs:n kautta.

Äänestä

Aikookohan SE ottaa tänäänkin kuppia?

Äänestä
  • Kyllä SE varmaan on ottanut kuppia aika ahkerasti.Ja ottanee edelleenkin.

    Ja koska SILLÄ lienee myös "suhteita",niin ilmeisesti SE ottaa kuppia,ja ehkä jotain muutakin,vuorotellen tosin,yhdessä erään tukijansa kanssa jossain ehkä niinkin kaukana kuin Andromedan galaksissa!

    Äänestä

vihollisia todellakin on KAIKKIALLA

Studies on Stalking
www.ojp.usdoj.gov/bjs/pub/pdf/svus.pdf

National Crime Victimization Survey (Special Report)

Stalking Victimization in the United States (January 2009)

3.4 million people (18 or older) were stalked in the year 2006 in the United States and 5.9 million experienced either stalking or harassment.

18% of stalking victims reported being stalked by two offenders.
13% (442,000) of stalking victims reported being stalked by three offenders.

9.7% (329,800) of stalking victims were stalked by a stranger.

6.6% (224,400) of stalking victims were stalked because of proximity/convenience/I was alone. 10.6% (360, 400) of stalking victims didn't know why were being stalked.

10% (340,000) of stalking victims reported that their stalking has lasted 5 or more years.

http://www.msnbc.msn.com/id/28642172/

Survey: Stalking victims suffer beyond crime

http://www.cbsnews.com/stories/2009/01/13/national/main4718331.shtml

1 Out Of 100 Americans Is Being Stalked: Survey Reveals 3.4 Million Have Identified Themselves As Victims, Many For 5 Or More Years

www.crimereduction.homeoffice.gov.uk/stalking.htm

The Extent & Nature of Stalking: Findings from the 1998 British Crime Survey

11.8% of 9,988 of adults aged 16-59 reported being victims of stalking at some point in their lives.

21% of incidents involved two or more perpetrators.

Mitä se sitten on:
Gang stalking (also called "group stalking," "terrorist stalking," "vigilante stalking," "organized stalking," "community-based harassment," and "cause stalking") is a total-assault paradigm, a parallel "justice system." It is carried out by right-wing hate-extremist groups. The gang stalking paradigm includes (but is not limited to):


verbal threats

pets are killed.

physical assault

derogatory name calling

harassing emails and phone calls

mail is stolen, damaged, or delayed.

residences and vehicles are vandalized.

the stalkers commit crimes and blame them on the target.

targets are harassed while driving, and vehicles are sabotaged.

the same harassment happens every day, day after day, year after year.

a large group of stalkers, each of whom does a portion of the stalking-attacks

black and white patrol cars, fire dept. vehicles, and taxis follow the target around.

persistence: the stalkers follow the target as he/she moves to other cities or states.

some law enforcement officers and firefighters participate in the stalking-harassment.

the stalkers use lies, money, and intimidation to get nongroup members to attack the target.

goals: Identify, Vilify, Nullify, and Destroy the target: from "Cause Stalking" by David Lawson

many of the attacks are synchronized to happen precisely as the target does something, e.g. leaves his/her residence.

24 hour surveillance, every day. Among other things, the stalkers, working in shifts, sit in their vehicles parked around the target's residence.

disinformation: stalkers will present themselves as gang-stalking victims and make bizarre claims to discredit other victims and mislead the publlic.

"street theater": staged skits designed to frighten and upset the target. In aggressive versions, the target is physically assaulted while the other stalkers act as "witnesses."

"slander campaign": the foundation of gs. The stalkers go to everyone the target interacts with (family members, coworkers, neighbors, etc) and spread lies: that the target is a homosexual or a criminal of some type. This is an effective tactic because most people can't even imagine that a stranger would lie to them.

the stalkers present themselves as members of a "civic organization" which works with law enforcement and monitors terrorists or other criminals. The stalkers may use fake badges or fake "official files" to convince people that the target is a criminal.

"noise campaign": very frequent sounds (sirens, car alarms, beeping sounds, loud engine accelerations, loud booming sounds [from vehicles], etc) which follow the target everywhere.

the stalkers target people they see as not conforming with their version of "normality," homosexuals, members of "left-wing" (e.g. peace, civil rights, environmental) organizations, whistleblowers, people who live "alternative lifestyles" or have angered a member of the group, and "targets of opportunity."
http://whatisgangstalking.blogspot.com/

Äänestä

täältä löytyy yksi uhri..

Äänestä

Miksei Teemu päivitä NWO sivustoaan?

Viimeisin päivitys 26.4 (kaksi viikkoa ilman uusia kuulumisia)
Tilanne 6.5.2013

Huolestunut...

Äänestä
  • Laita sähköpostia verkkomedialle ja kysy, jos et muualta saa vastausta. Onko hänellä joku tuttu joka tietäisi.

    Äänestä

  • tuota noin kirjoitti:

    Laita sähköpostia verkkomedialle ja kysy, jos et muualta saa vastausta. Onko hänellä joku tuttu joka tietäisi.

    Nyt on uutta siellä.

    Äänestä

  • tuota noin kirjoitti:

    Nyt on uutta siellä.

    Hienoa sissimarkkinointia.

    Teemu haluaa klikkauksia ja spammaa tänne.

    Teemu, muista kertoa verottajalle.

    Äänestä

  • Rahaa tulee kirjoitti:

    Hienoa sissimarkkinointia.

    Teemu haluaa klikkauksia ja spammaa tänne.

    Teemu, muista kertoa verottajalle.

    joo, itsekkin oon saanu kokea supon hoitoja. Eristystä. sidontaa,sähköä ja häpäisyä mielisaairaalassa. taas tullu huudeltua top secret juttuja, joten hoidot voi alkaa milloin vaan. elämätä...

    Äänestä

  • ewfkrkwejnaklefwj kirjoitti:

    joo, itsekkin oon saanu kokea supon hoitoja. Eristystä. sidontaa,sähköä ja häpäisyä mielisaairaalassa. taas tullu huudeltua top secret juttuja, joten hoidot voi alkaa milloin vaan. elämätä...

    Veikö Jari T -niminen poliisi kellariin ja raiskasi?

    Äänestä

joo, itsekkin oon saanu kokea supon hoitoja. Eristystä. sidontaa,sähköä ja häpäisyä mielisaairaalassa. taas tullu huudeltua top secret juttuja, joten hoidot voi alkaa milloin vaan. elämätä...

Äänestä

Kuka olisi Viksu kertoisi kuinka kidutetaan myrkytetään kotiin saakka etänä suu täynnä pakokaasu rikkiä,,,,,,,,,,,,,,,,,, palkkio

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


TunteikasSiili kirjoitti:

Miksi hän ei ole tehnyt uusia postauksia muutamaan päivään? Ovatko SUPO:n agentit kaapanneet hänet ja vieneet parantolaan? Olen kovasti huolestunut, koska häntä vainotaan niin kovasti joka puolella...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu