MISSÄ ON SUHTEEN TASA-ARVO???

Kysyn vaan???

Miehenä tiedän, että seksi ei ole koskaan ilmaista! Se maksaa vähintään vaivan vokotella nainen vällyihin, ja siihen vaaditaan vähintäänkin huoliteltu ulkoasu, eli vaatteet ja muu ulkonäöstä huolehtiminen, sekä naisten arvostetaman aseman hankkiminen yhteisössä, jotka kaikki siis maksavat miehelle jotain. Ja jos nainen on arvonsa tunteva, hyvännäköinen ja tavoiteltu, niin miehellä pitää todella olla millä mällätä, vaikkei raha vaihtaisikaan omistajaa aktin jälkeen.

Naisethan ovat oikeastaan pääsyyllisiä maailman luonnonvarojen ylikulutukseen ja kansalaisten ylivelkaantumiseen, koska naiset asettavat aina miehistä etusijalle sen, jolla on, siihen nähden jolla ei ole. Nainen ottaa lopulta aina maksun läheisyyspalveluistaan tavalla tai toisella. Yksi ottaa 200€ yöstä, toiselle riittää siihen pari siideriä, kun taas kolmas vaatii koruja, omakotitalon, mukavan auton ja säännölliset ulkomaanlomat loppuelämää vastaan.

Prostituutiohan on todellakin vain lyhyttä kauppaa, siinä missä avioliitto on loputon osamaksu-painajainen. Avioliitossa lisäksi tavara menettää arvoansa nopeasti liiton solmimisen jälkeen, mutta maksamiselle ei näy loppua. Ja jos liitossa on syntynyt lapsia, maksaminen ei tosiaankaan lopu ikinä, perintönä menee sekin mitä jää.. Pahimmassa tapauksessahan lasten äiti ottaa perinnön haltuunsa, tai vaatii vähintäänkin lapsia osallistumaan omiin kuluihinsa.

Prostituutiossa on siis kyse vain reilusta ja avoimesta kaupankäynnistä seksin suhteen, siinä missä parisuhteessa naiselle seksi on jatkuva vallan väline, jota annostellaan niukkuuden periaatteen mukaan. Ja sitä vähääkään saadakseen mies joutuu tekemään niska limassa hommia pitääkseen naisen tyytyväisenä silloinkin ajat kun nainen ei välitä olla seksuaalisessa kanssa käymisessä miehen kanssa.

Eli prostituutio täysin lailliseksi, kukkahattufeministinen akkavalta on kumottava ja miesten on saatava toteuttaa itseään haluamallaan tavalla, sekä naisille on annettava oikeus toimittaa niitä palveluita, jos niin haluavat. Kaikkihan tietävät sen, että jos ei saa toteuttaa itseään, muuttuu lopulta tosi ikäväksi ihmiseksi.

5

184

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • realisti.......

      Täyttä asiaa.Tasa-arvo on vitsi ainakin parisuhteessa.Eihän naiset tasa-arvoa tavoittele,heillähän on jo ylivalta.

    • cvbnmkjuygtfr

      Niin no kukapa nyt tahtoisi panna miestä joka ei pidä itsestään huolta.

    • KysynVaan-76

      " kun taas kolmas vaatii koruja, omakotitalon, mukavan auton ja säännölliset ulkomaanlomat loppuelämää vastaan."

      Meillä vaimo ansaitsee minua reilusti enemmän ja on näinollen myös rahoittanut asuntoamme, asutoamme yms. minua suuremmalla osuudella. Ja silti hän haluaa kanssani seksiä. Mitä seksi siis minulle maksaa?

      • KysynVaan-76

        Siis piti olla asuntoamme ja autoamme...


    • Joskus tuo muiden naisten materian perässä juokseminen menee niin yli hilseen, että tuntee oikein myötähäpeää. He ovat jotenkin niin sokeita todellisuudelle ja vain jatkavat tasa-arvosta jankuttamista.

      Minä tyytyisin ihmiseen ja oikeaan tasa-arvoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      887
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe