Perussumalaiset on rasisteja

http://www.suomi24.fi/sites/suomi24.fi/files/big_lifts/468_220_1249_tarjahalonen2.jpg

Halosen mukaan, ihmiset jotka tunnistavat itsessään rasismia, ovat päätyneet äänestämään perussuomalaisia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paavo valehteli, heti kun paikka tuli että hän ei ole; ilmoittanut missään että " Populistit on heti eristettävä".

Äänestä

Perussuomalaiset on järkevin puolue.ihmis elä'mässä.ei tarvita muuta,kun asunto.ruokaa.ja terveys.työ tietenkin.että pärjää.....jostain se kohtuullinen palkka on saatava.tähän tasa arvoon tuntuu liittyvän monien muidenkin puoluetein järki peräinen ajatus maailma.Suomessakin on paljon,omaa väkeä,alle kohtuullisen toimeen tulon.köyhyyttä on vaan lisätty,kroonisella ahneudella.esim.(KANERVA.).....kansaedustaja..Miten voi toimia noin ahneesti.ei kansa ole niitä varastamaan ja valehtelemaan äänestänyt.eikä omaa etuaan korostamaan.....KULTUURIN RIKASTUTTAJIEN MAAHAN OTTO,on lyhyt näköysyyttä.politiikoilta tietämättömyyttä..Miten Suomen köyhät elää.kurjuudessa.Milloin on Halonen tutustunut ja Ahtisaari,tutustunut Suomen köyhiin.Ovat tuomassa ja viemässä kilpaa suomen vero rahoja .pois suomesta.Omaa imalkoaan korostavat..Näkemättä oman kansan KUURJUUS PUOLEN.Monet polkitiikot näyttävät tyhmyytensä,tietämätömyydellä...omalla kroonisella ahneudellaan.kyllä heillä on.oikeuteen asti osa joutuu ahneuttaan selittelemään.hyvä niin..PESUSUOMALAISET ON SUOMEN KANSALAISIA:PITÄVÄT OMAN KANSAN EDUN YKÖSENÄ:TÄSTÄ SAAMME KIITTÄÄ SOINIA:politiikoista viksun,viisain,mahtavin..paras on Soini.Halosen haukut tuntuu yhtä tyhjän kansa...vanhuus ei tule yksin.ei edes haloselle.

Äänestä

Miten Soini on vaikuttanut noihin kyseisiin asioihin vaalien jälkeen?

Oliko Soini valmis lähtemään TEKEMÄÄN noita asioita nbhallitukseen?

Miten rintamakarkuri voi noihin asioihin vaikuttaa?


TOsiasiassa Soini pelkkä suuren suun omaava ketku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanoi Seta Tarja kirjoitti:

http://www.suomi24.fi/sites/suomi24.fi/files/big_lifts/468_220_1249_tarjahalonen2.jpg

Halosen mukaan, ihmiset jotka tunnistavat itsessään rasismia, ovat päätyneet äänestämään perussuomalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu