On huvittavaa todeta, että näillä nyt syytteessä olevilla tyypeillä on yksi yhteinen ominaisuus, eli "syyttömyys". Kukaan näistä kelmeistä ei ole syyllinen mihinkään, vaikka jokainen maallikkokin ymmärtää, ettei rahaa jaella politiikan vaikuttajille ilman, ettei odoteta vastapalvelusta tulevaisuudessa.
Merisalon taustat tiedettiin varmuudella, eli rikollisen taustan omaava sai huseerata näissä ympyröissä, eikä häntä edes yritetty estää, tai torjua.
Raha kyllä kelpasi Kanervalle, jonka imagon kohottamiseen tarvittiin mahdollisimmat suuret ja pröystäilevät juhlat. Suomessa on sadoittain tärkeämpiä ihmisiä, mutta pikkumies halusi olla juhlineen mahdollisimman hyvin esillä.
Mies, joka on niin tyhmä, että tekstailee suttuisen blondin kanssa ja kuvittelee, ettei siitä jää kiinni ei ole liialla älyllä pilattu. Kun tekstailuista naisille jää lisäksi toistamiseen kiinni, niin on pakko todeta, että järki ja kanki ovat kumpikin samaan aikaan jäätyneessä tilassa.
Kanerva ja muut kelmit!
5
59
Vastaukset
- jakke.
Merisalo on istunut petoksistaan pariin eri otteeseen ja kohta on kolmas kerta tulossa.
- Kissamies57
Olen myös tehnyt saman havainnon eli kaikilla deekuilla ei näytä olevan pientäkään käsitystä siitä missä paikassa he ovat ja mihin aikaan.Sukarikin kuvittelee olevansa teatterissa vaikka käräjätupa on edessä.Noiden henkilöiden pääkoppa on todella niin sokeassa kokoomuslaisessa tilassa ettei sinne mahdu järjen häivää ennenkuin he viimein istuvat tiilivuoratussa luksusasunnossa jossa ovet aukaistaan vaan ulkoapäin,silloin tietysti ystävämme voivat heittäytyä sairaskohtaukseen tai muuhun teatraaliseen näytelmään.
- .
Hei sehän on iippana.
- Korruptiokokoomus
kokoomuspillitystä kirjoitti:
Kokoomus toi korruption suomeen 90 luvulla kun ihmisiltä vietiin asunnot ja asuntokeinottelijoille määrättiin asumistukijärjestelmä joka maksatettiin aluksi veromarkoilla ja kun verrahat loppuivat velalla jota kokoomuskoporaatio on nyt kasvattanut ihmeillisillä tukijärjestelmillään ja jättipalkoillaan n80miljardiin ja suunta on ylöspäin.Korruptiokokoomuslaislle on yhteistä yksi tekijä eli he elättävät täysin tuottamatonta rupusakkia kotiin ja mihinkään leikkauksiin ei pystytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706804
- 594572
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s323768- 633081
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271646- 171630
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431187