...onkohan noilla merkitystä, kun tänäänkin lähti auto vastaan ja nippa nappa siinä mahtuu 2 vierekkäin...vai oliko epäkunnossa ja näytti molemmille vihreää??
Miten menetellään jos kolahtaa.?
Miten menetellään jos kolahtaa.?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei meillä ilikantiellä mitään valoja oo
Miten menetellään - No soitatte tietysti poliisit paikalle! Ja palokunnan nostamaan teidät autoinenne joesta.
Toisen teistä valopäistä on täynyt ajanut "viimeviikkoisilla" vihreillä sillalle. Siinä muuten ei mahdu autoa 2 rinnan. Mopoautot taannoin yritti samaa ja kolhivat menopelinsä sillankaiteisiin.
Silta jos vaurioituu kolarissa, niin sen jälkeen KAIKKI kiertävät Palontien sillan kautta. Tuskinpa kunnalla olisi varaa sitä korijoottaa. Notta invamopokoululaisetkin vois miettiä kannattako riskeerata?
Jaa, kyllä meillä isohkot autot oli siinä eikä kolahdellut - kieli keskellä suuta pitää kyllä mennä. Itsellänikin jenkkiauto .
Sitä siltaahan ajeltiin autot kohdaten pitkään ilman valoja ; 70-luvulla kouluaikoina ei tietenkään ollut valoja mutta autoja meni ja kohtasi.
Kyllä ne mopoautot olivat sitten melko noiveloiden käsissä, jos kolahti :)