iltaa! onko elonpolkua jakaamaan ketään, kaipaan eron jälkeen jo uutta ihmistä? elämä kulkee omaa polkuaan, eikä sen suhteen ole onneksi muuta valittamista kuin tämä hienoinen yksinäisyys.
kissalepakko
12
151
Vastaukset
yksin kuljet yhä ja nautit .
ystäviä tulee ja erään kanssa tulee kaikkea hullua kuin nuoriuuden villitys uudestaan kuvioon. jo hieman hienostuneemin. tosin oot jo kuitenkin aikuinen.
yksinäisyys siis poistuu ja eläin ystäväkin sitä autaa.- kyllikki kiittää....
ainahan sitä jonkun verran pitää olla "hulluutta", eikä olla totinen torvensoittaja. villitseekö minua nuorempi vai vanhempi mies? jokohan ihan nyt talvella? toivon ainakin niin. kiitos, että katsoit minulle ja mukavaa alkutalven jatkoa.
- kyllikki...
ai niin, yksi eläinystäväkö vain näkyy, miksi toinen ei näy? ei kai toiselle satu mitään?
ei ei satu eläimille mitään . elä sitä pelkää. vaan ne on sinun todeliset ystävät.
se on sinua hieman vanhempi joka saa sinut tekee kaikkea hullua.- kyllikki kiittää...
hyvä ettei satu, ne ovat tosi rakkaita. :) mukavaa joulunodotusta ja kiitos!
- kyllikki...
eipä ole talven aikaan mitään tapahtunut. :-/ tai no joo, entinen mies, nuoruuden rakkaus, yritteli vokotella, mutta en suostunut enkä lähtenyt peliin. olisiko tuo sitten ollut juuri tuo sanomasi "nuoruuden villitys"?
olisiko mitään oikeaa ja todellista tulossa muun miehen muodossa? kyllä hän oli tämä nuoruuden villitys eikä hän ole viellä luopunut ajatuksesta.
- kyllikki...
jos se sitten oli tuo, niin yksinäisyys on edelleen parisuhderintamalla. hänen kanssaan en voi aloittaa uudelleen. ensinnäkään, että tunnen hänet vuosikymmenten kokemuksella ja eräs hänen asiansa ei ole muuttunut ja minkä kanssa en rupea enää kilpasille, toiseksi hän on suhteessa. rakkaana ystävänä säilyy edelleen.
eikö mitään muuta näkyvissä?
kiitos! kyllikki... kirjoitti:
jos se sitten oli tuo, niin yksinäisyys on edelleen parisuhderintamalla. hänen kanssaan en voi aloittaa uudelleen. ensinnäkään, että tunnen hänet vuosikymmenten kokemuksella ja eräs hänen asiansa ei ole muuttunut ja minkä kanssa en rupea enää kilpasille, toiseksi hän on suhteessa. rakkaana ystävänä säilyy edelleen.
eikö mitään muuta näkyvissä?
kiitos!näen vain ohi kulkevia ihmisiä. En nyt pysyvää. mut huomaa etten näe koko elämää vaan jokun matkaa noin vuoden eteen päin vaikka täytyy tunnustaa et aika janan tulkitsemisessa on minulla hieman ongelmia.
- kyllikki...
kissalepakko kirjoitti:
näen vain ohi kulkevia ihmisiä. En nyt pysyvää. mut huomaa etten näe koko elämää vaan jokun matkaa noin vuoden eteen päin vaikka täytyy tunnustaa et aika janan tulkitsemisessa on minulla hieman ongelmia.
ok, kiitos! tätähän tämä on ollut jo vuosia, joten tuskinpa tämä hetkessä muuttuu...
muuten hei, näätkö minulle koskaan loma-asuntoa ihan pienestä haaveilisin? tulisiko siihen koskaan mahdollisuutta rahallisesti?
vuokraa maiseman vahdos tekisi hyvää.
- kyllikki...
niin kyllä tekisikin, mutta oma olisi oma..... kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981