iltaa! onko elonpolkua jakaamaan ketään, kaipaan eron jälkeen jo uutta ihmistä? elämä kulkee omaa polkuaan, eikä sen suhteen ole onneksi muuta valittamista kuin tämä hienoinen yksinäisyys.
kissalepakko
12
161
Vastaukset
yksin kuljet yhä ja nautit .
ystäviä tulee ja erään kanssa tulee kaikkea hullua kuin nuoriuuden villitys uudestaan kuvioon. jo hieman hienostuneemin. tosin oot jo kuitenkin aikuinen.
yksinäisyys siis poistuu ja eläin ystäväkin sitä autaa.- kyllikki kiittää....
ainahan sitä jonkun verran pitää olla "hulluutta", eikä olla totinen torvensoittaja. villitseekö minua nuorempi vai vanhempi mies? jokohan ihan nyt talvella? toivon ainakin niin. kiitos, että katsoit minulle ja mukavaa alkutalven jatkoa.
- kyllikki...
ai niin, yksi eläinystäväkö vain näkyy, miksi toinen ei näy? ei kai toiselle satu mitään?
ei ei satu eläimille mitään . elä sitä pelkää. vaan ne on sinun todeliset ystävät.
se on sinua hieman vanhempi joka saa sinut tekee kaikkea hullua.- kyllikki kiittää...
hyvä ettei satu, ne ovat tosi rakkaita. :) mukavaa joulunodotusta ja kiitos!
- kyllikki...
eipä ole talven aikaan mitään tapahtunut. :-/ tai no joo, entinen mies, nuoruuden rakkaus, yritteli vokotella, mutta en suostunut enkä lähtenyt peliin. olisiko tuo sitten ollut juuri tuo sanomasi "nuoruuden villitys"?
olisiko mitään oikeaa ja todellista tulossa muun miehen muodossa? kyllä hän oli tämä nuoruuden villitys eikä hän ole viellä luopunut ajatuksesta.
- kyllikki...
jos se sitten oli tuo, niin yksinäisyys on edelleen parisuhderintamalla. hänen kanssaan en voi aloittaa uudelleen. ensinnäkään, että tunnen hänet vuosikymmenten kokemuksella ja eräs hänen asiansa ei ole muuttunut ja minkä kanssa en rupea enää kilpasille, toiseksi hän on suhteessa. rakkaana ystävänä säilyy edelleen.
eikö mitään muuta näkyvissä?
kiitos! kyllikki... kirjoitti:
jos se sitten oli tuo, niin yksinäisyys on edelleen parisuhderintamalla. hänen kanssaan en voi aloittaa uudelleen. ensinnäkään, että tunnen hänet vuosikymmenten kokemuksella ja eräs hänen asiansa ei ole muuttunut ja minkä kanssa en rupea enää kilpasille, toiseksi hän on suhteessa. rakkaana ystävänä säilyy edelleen.
eikö mitään muuta näkyvissä?
kiitos!näen vain ohi kulkevia ihmisiä. En nyt pysyvää. mut huomaa etten näe koko elämää vaan jokun matkaa noin vuoden eteen päin vaikka täytyy tunnustaa et aika janan tulkitsemisessa on minulla hieman ongelmia.
- kyllikki...
kissalepakko kirjoitti:
näen vain ohi kulkevia ihmisiä. En nyt pysyvää. mut huomaa etten näe koko elämää vaan jokun matkaa noin vuoden eteen päin vaikka täytyy tunnustaa et aika janan tulkitsemisessa on minulla hieman ongelmia.
ok, kiitos! tätähän tämä on ollut jo vuosia, joten tuskinpa tämä hetkessä muuttuu...
muuten hei, näätkö minulle koskaan loma-asuntoa ihan pienestä haaveilisin? tulisiko siihen koskaan mahdollisuutta rahallisesti?
vuokraa maiseman vahdos tekisi hyvää.
- kyllikki...
niin kyllä tekisikin, mutta oma olisi oma..... kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685204Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614299Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty983918Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1622289Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331633Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651351Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6989Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii37933- 94889
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137867