Donna Rigneyn näky ja sanoma USAlle syksyllä 2011
Donna Rigney on yhdessä miehensä Jack Rigneyn kanssa kahden seurakunnan ( His Heart International ) pastori Floridassa USAssa.
Seuraavassa Donna Rigneyn näky ja sanoma USAlle.
Sanoma USAlle
Näin naisen rukoilevan kodissaan. Hän näytti epätoivoiselta. Nainen kutsui muita lähes kuumeisesti luokseen rukoilemaan hänen puolisonsa puolesta. Koolla oli pieni rukoileva ryhmä, mukana myös naisen kaksi tytärtä. Näin yhtäkkiä naisen tarkemmin.
Nainen oli Michelle Obama.
Michelle Obama rukoili miehensä Barack Obaman puolesta, koska tämä oli kritisoinut USAn kongressin päätöstä, jolla vahvistettiin USAn tunnuslauseeksi edelleenkin ”Jumalaan me luotamme” (In God we trust).
Itse asiassa Pyhä Henki johdatti Kongressia tässä vahvistuksessa. Me olemme luottaneet kansakuntana kaikkeen muuhun kuin Jumalaan. Nyt Kongressi vahvisti esi-isiemme liiton, että tämä kansakunta on perustettu Jumalan rakkauden tähden ja että me luotamme häneen kaikessa mitä me tarvitsemme.
Kun presidentti Obama väheksyi tätä julkista liiton uudelleen vahvistamista, hän sulki itsensä Jumalan ja USAn välisen liiton ulkopuolelle. Näen, että Jumala on kääntänyt selkänsä presidentti Obamalle, kuten Jumala hylkäsi Saulin ja antoi kuninkuuden Daavidille. Jumala on antava Obaman presidenttiyden toiselle. Tämä on Jumalan peruuttamaton päätös, johon ei voi vaikuttaa edes Michelle Obaman ja muiden rukoukset.
Jumala on valinnut USAlle uuden johtajan ja Jumala nostaa hänet valtaan. Jumala voitelee hänet ja asettaa hänet virkaansa.
- - - - - - -
Jouko Pihon kommentti 16.11.2011
Uskon että näin käy, että Barack Obamaa ei valita toiseksi kaudeksi USAn presidentiksi. Uskon että Obamaa ei valita edes demokraattien presidenttiehdokkaaksi, jolloin asia on jo siinä vaiheessa selvä.
Minä olen ollut koko ajan Obaman politiikkaa vastaan. Nyt myös enemmistö amerikkalaisista on saanut silmänsä auki. Obaman suosioluvut ovat olleet koko ajan laskevassa suunnassa.
Tulee olemaan mielenkiintoista nähdä, kuka on USAn seuraava presidentti.
Jouko Piho
Obamaa ei valita uudelleen
1
57
Vastaukset
- flip flop
Niin, ei valita. Hän floppasi, petti liian monen toiveet. Hän toimi kuin edeltäjänsä Bush, ei sentään istunut lahkokirkossa hoilaamassa samalla kun pommitti maita.
Toivottavasti amerikkalaiset itse saavat valita presidenttinsä, eikä tehtävää anneta taivaalliselle konsulttitoimistolle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607492Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232926- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1301134
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52715