Persut Ainoa Suuri Isänmaallinen Puolue

Pyydän anteeksi allaolevaa Persujen härskiä pilkkaamista. Totuus on että Persut ajavat suomalaisten asiaa, eivätkä muut puolueet.

Nuo muut puolueet syytävät kansalaisten varoja ulkomaille. Ei riitä että rahat menevät, myuös mm. kaivoksemme, pohjavetemme ja yrityksemme ovat yhä lisääntyvässä määrin ulkomaisessa omistuksessa.

Ne asiat joista hallituksemme voisi saada verotuloja siirtävät nyt Sotaveteraanien Suomalaisille taisteleman pääoman ja varallisuuden niille jotka tulevat tänne vaatimaan rikollisin sopimuksin valtiotamme antamaan nämä kansallisaarteeet pois.

Maanpetturipuolueemme ovat jatkamassa EU:n ytimeen menoa, orjaksi ja osavaltioksi, vaikka on paljastunut että kyseessä on kansainvälinen, tyranniaa ihmisille pakottava rikollisto.

Sarkozy, joka kuuluu EU:n itsensä valtaan nostamaan uuteen "kriisihallintoon, on menossa oikeuteen Libyan ihmisoikeusrikkomusten ja joukkomurhien vuoksi.

http://www.mathaba.net/news/?x=628736?rss
1071
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Rehellisyys voittaa, näin on .

Äänestä
  • Jepp

    Äänestä

pohjimmiltaan arvopuolueita. Juuri se, minkälaisia arvoja puolueet kannattavat ja etenkin mitä ne käytännön politiikallaan edesauttavat, on noussut yhä merkittävämmäksi kysymykseksi politiikan kentällä.

SDP:llä on arvoja: Ne ovat suvaitsevaisuus ja monikulttuuri. Käytännössä tarkoittaen että tummaihoiset, romanit yms. ovat upeaa suomalaisia parempaa kansaa ja että vaikka kristinuskoa sopiikin pilkata sikakristuksilla yms. niin islam on demarille pyhä arvo johon liittyvistä paikkansapitävistä ongelmistakaan ei saa puhua julkisesti, tai juridiikan verikoirat usutetaan suureen raivoon ja käymään kurkkuun kiinni. Lisäksi SDP:llä on tehty jo aikoja sitten suuri "Pimp my party"-projekti, jossa työväestö on unohdettu marginaaliin, keskityttäessä pääasiaan: maahanmuuttajien ja rahan keräämiseen.

Kokoomuksellakin on arvoja: Raha, raha ja raha. Muu on epäoleellista. Pienyrittäjän ei kannata kokoomuksen suuntaan vilkuilla, sillä kokoomus on niin likinäköinen puolue, että se tunnistaa vai ISON rahan.

Keskustalla on tehty samanlainen arvopoliittinen leikkaus kuin SDP:llä. Aiemmin arvossaan olleet ydinasiat: koti uskonto ja isänmaa, on tiivistetty suomalaiseen cosa nostraan "maan tapaan". Pöhötysvuodet vallan kahvassa, keräsivät onnenonkijoita ja narsisteja kuin hunaja kärpäsiä. Ja kuluu vielä pitkään ennen kuin puoluejohto ei koostu pääosaltaan eettisesti täysistä rikollisista.

Vihreiden arvot ovat suurelta osin samaa huttua kuin SDP:llä. Sillä lisäyksellä, että puolueessa fanitetaan teinivimmalla kaikkea sellaista jonka jokunen puolueen johtohahmo on päättänyt siihen ympätä. HUUMEITA, HOMOILUA, EVR-TERRORISMIA, ÄÄRI-ISLAMIA, JUUTALAISVIHAA...

Vasemmistoliitto on tehnyt viime aikoina myös suuren arvomullistuksen. Siellä on nykyisin periaate, jonka mukaan liian vasemmistolaisesti ajattelevat tulee ilmiantaa esimiehille, ja erottaa puolueen toiminnasta. Etenkin jos vasemmistolaisesti ajatteleva on erimielinen nykyisen vasemmistoliiton isäntäpuolueen kokoomuksen harjoittaman politiikan kannatettavuudesta.

Kristillisillä on ilmeisesti edelleenkin kristilliset arvot. Vaikka puolueen johtoa siitä edelleenkin vaaditaan tämän tästä tilille ja leijonien eteen.

Perussuomalaiset edustavat nykyään arvoiltaan kaikkea sitä, mikä ennen on ollut monissa muissa puolueissa hyvää. Heidän arvonsa perustuvat KODIN USKONNON ja ISÄNMAAN peruskiville. Unohtamatta suomalaista työntekijää ja yrittäjää. Vastuullista talouspolitiikkaa ja sellaista tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta jossa kaikkia kohdellaan tasavertaisesti ketään syrjimättä ja ketään korottamatta lellikiksi seksuaalisten poikkeamien tai etnisyytensä perusteella. Perussuomalaiset eivät kannata rodullista kiihkoa vaikkapa juutalaisia vastaan, verhoten sen humanitääriseksi itsensä ja kuvitellun älykkyytensä ja humaaniutensa korottamiseksi kuten eräissä puolueissa.

Etenkin perussuomalaiset tahtovat, että tämä maa olisi myös lapsillemme hyvä paikka elää.

Äänestä
  • Hallituspuolueiden arvona on myös Persuviha. paitsi KD.

    Äänestä

  • askljdfkljd kirjoitti:

    Hallituspuolueiden arvona on myös Persuviha. paitsi KD.

    Kuka haluaa enää hallituksen joka tuhlasi 15 miljoonaa euroa tyhjänpäiväiseen somalianreissuun armeijan paatilla?

    Äänestä

  • Sellaista menoa? kirjoitti:

    Kuka haluaa enää hallituksen joka tuhlasi 15 miljoonaa euroa tyhjänpäiväiseen somalianreissuun armeijan paatilla?

    Yököttää tuo valkorasismi jossa kanta-asukkaita syytetään ajatusrikoksista kuin neukkulassa konsanaan?!

    Äänestä

Tuohon Kokoomukseen voisi kyllä lisätä poliitikkojen oman edun tavoittelu keinoja kaihtamatta. Sekin on aivan selvää, että korruptio on suurin tulonlähde kokoomuspoliitikolle. Ei kai kukaan muuten kauhoisi köyhtyvän kotimaansa verovaroista miljardeja ökyrikkaiden taskuihin ulkomaille.

Äänestä

Ajavat tosiaan suomalaisten asiaa. Nimittäin alaspäin.

Äänestä

Täytyy ihmetellä miksi nämä hyysärit kukkahattutädit kehuvat ja ylistävät meille vieraita kultuureja mitenkään kyseenalaistamista niiden sopivuutta Suomeen.
Eikö Suomalaisessa meille sopivassa kulttuurissa ole mitään kehuttavaa ja ylistettävää?

Äänestä
  • Ylen Puheradiossa tuli Enbusken pakina, jossa paljasti että tutkimusten mukaan muslimit ovat 10 kertaa rasistisempia länsimaan ihmisiä kohtaan kuin länsimaan ihmiset muslimeja kohtaan.

    Koko rasismipropaganda on siis... propagandaa.

    Hyysärit ovat avoimesti rasistisia kantasuomalaisia kohtaan. Tarttee vain vilkaista tämän keskustelualueen otsikoita. Kuinka moni niistä pilkkaa avoimesti 22% suomen kansasta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Armoton Totuus kirjoitti:

Pyydän anteeksi allaolevaa Persujen härskiä pilkkaamista. Totuus on että Persut ajavat suomalaisten asiaa, eivätkä muut puolueet.

Nuo muut puolueet syytävät kansalaisten varoja ulkomaille. Ei riitä että rahat menevät, myuös mm. kaivoksemme, pohjavetemme ja yrityksemme ovat yhä lisääntyvässä määrin ulkomaisessa omistuksessa.

Ne asiat joista hallituksemme voisi saada verotuloja siirtävät nyt Sotaveteraanien Suomalaisille taisteleman pääoman ja varallisuuden niille jotka tulevat tänne vaatimaan rikollisin sopimuksin valtiotamme antamaan nämä kansallisaarteeet pois.

Maanpetturipuolueemme ovat jatkamassa EU:n ytimeen menoa, orjaksi ja osavaltioksi, vaikka on paljastunut että kyseessä on kansainvälinen, tyranniaa ihmisille pakottava rikollisto.

Sarkozy, joka kuuluu EU:n itsensä valtaan nostamaan uuteen "kriisihallintoon, on menossa oikeuteen Libyan ihmisoikeusrikkomusten ja joukkomurhien vuoksi.

http://www.mathaba.net/news/?x=628736?rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu