Noloa että peruskoulutiedoillakin pistäisi teitä päihin joka osa-alueella.
kreationistit
LaD
3354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Peruskoululaiselta sinä vaikutatkin.
perustele. Perus kreationistitouhua että ilman perusteluja väitetään ties mitä. ei. itse asiassa olen lukiossa
HAHAHAHAHA. Heeerraamunpieksut sentään, että oikein lukiossa, täyskakara siis; olet akneposkinen, pullamössöllä kasvatettu, ylimielinen teinitähti.
Perusteluna kakaramaisuudestasi on juuri omien viestiesi perustelemattomuus. Heittelet typeriä sloganimaisia one-lainereita kuvitellen asiasi tulevan sillä perusteltua, mutta ei se nyt kuules niin mene. Se ainoa vaikutelma, joka sinusta noin jää on lapsellinen pätemisentarpeesi.
Sinulla on vielä paljon opittavaa, niin elämästä, uskonnosta kuin tieteestäkin. Ei sinua voi ottaa tosissaan.
Väärin väärin väärin. hohhoijaa. uskonnosta on hyvin vähän opittavaa, sillä se on paskaa. sinun antamasi kuva minusta menee metsään ja on halventava. käytöksestäsi päätellen et ole vielä kasvanut aikuiseksi.
Saat poju nauttia ihan omaa lääkettäsi.
Ja nuo perustelut: siihen ei tarvitse perustelua mikä on yleinen fakta. ja jos tarvitsee, molokki on sen hommaan hoitanut puolestani. pelle
"käytöksestäsi päätellen et ole vielä kasvanut aikuiseksi."
Juu, ei aikuinen ihminen noin kirjoittele nuorille.
Jaa. tuo on kyllä kreationistilääkettä. sori
Aiaiaiaia, yrität paeta toisten selän taakse kun omia rahkeita ei ole. Olet tasan miltä näytätkin, naurettava huutelija, josta ei ole vastaamaan huutoonsa.
Molokkikin on kristitty, siis uskoo sinun mukaasi paskaan.
En yritä paeta mihinkään. puhelimella kun on vittumaista kirjotella pitkiä latinoita. ja molokin usko on hänen oma asiansa. luomiskertomuksesta on kyse
Selityksiä selityksiä, opettele edes kantamaan itse taakkasi ennen kuin alat aukomaan päätäsi.
Mikä taakka? minä en sentään valehtele joka lauseessa.
"Molokkikin on kristitty, siis uskoo sinun mukaasi paskaan."
Minä uskon Jumalaan, ei minua kristityksi voi luokitella.
Jos esität väitteitä, niin olet velvollinen ne myös perustelemaan. Muuten olet pelkkä huutelija.
Pitääkö perustella miksi norsu ei voi kantaa kymmenen kertaa oman painonsa kokoista kappaletta mutta muurahainen voi?. muut kommenttini eivät tarvitse perusteluja tai ne on perusteltu
Sinun kirjoituksissasi on lähes aina jokin väite. Katso vaikka avaustasi:
""Noloa että peruskoulutiedoillakin pistäisi teitä päihin joka osa-alueella.""
Kaikella kunnioituksella arvoisa lukiolainen, olen eri mieltä.
Oletko varma, että sinä lukiolainen esimerkiksi pistäisit minua päihin esimerkiksi luonnontieteissä? Vaikka uskonkin Jumalaan ja luomiseen, niin saatanpa silti tuntea ja hyväksyä tieteellisen maailmankuvan. Saatanpa olla aiheesta pitkällekoulutettukin, paljon sinua pidemmälle. En myöskään välttämättä katso tieteen olevan ristiriidassa uskontoni kanssa ja saatanpa hyvinkin tietää ja myöntää eron uskonnon ja tieteen välillä.
Millä lihaksilla sinä siis teit avauksesi?
Pahoittelen jos yleistin. tarkoitin pääasiassa herroja jaakob ja a. jotka eivät näytät tietävän olennaista mistään muusta paitsi raamatusta. siihen ei tarvitse kuin perusbiologiaa heidän tekstille nauraakseen
perustele. Perus kreationistitouhua että ilman perusteluja väitetään ties mitä. ei. itse asiassa olen lukiossa
Riittääkö viisi ainetta sulle, vai yritätkö suomen ennätystä ja 12 kpl aineita? Ei kannata Lipeviä ainoastaan ottaa? Onhan se Laudatur tietysti kiva, kun ei se uusi Exemiakaan mennyt vielä SEN ohi?
Äidinkielestä mulla oli Magna, kun ei mammani tykännyt että liian lipevää....
Ja sydämeeni sopi vain yksi ämmä, muslimi ainoa jolta oikeasti saanut olen? 2 Laudaturia laskutieteistä Akilla ja kielistä huonompia ja vielä sitäkin huonommalla lukemisella niihin aineisiin....
Olisko äidinkieleni ollut exemia? Onko se TEILLÄ UUSILLA magnan ja laudaturin välissä? Kieliopillisesti oli mulla liian monta MURREILMAISUA!
"Vaikka uskonkin Jumalaan ja luomiseen, niin saatanpa silti tuntea ja hyväksyä tieteellisen maailmankuvan."
Jos uskot kirjaimellisesti raamatun luomiskertomukseen, et hyväksy tieteellistä maailmankuvaa, etkä ole muutenkaan perillä luonnontieteistä.
"En myöskään välttämättä katso tieteen olevan ristiriidassa uskontoni kanssa ja saatanpa hyvinkin tietää ja myöntää eron uskonnon ja tieteen välillä. "
Kts. yllä.
"Millä lihaksilla sinä siis teit avauksesi? "
Tässä viestiketjussa olet ainakin osoittanut selvästi olevasi kypsymättömämpi keskustelija kuin nimierkki LaD.
Teoistaan kretiinit tunnetaan ;-)
"Peruskoululaiselta sinä vaikutatkin."
Tässä joukossa tuo ei ole kovin vaikuttava herjaus, kun kreataleiden valtaosa vaikuttaa nukkuneen uskontotunnitkin.
Peruskoulussa aivopesty perusevokkihan tuo on. EI yhtään Moloccia viisaampi.
Aivopesty olet sinä. Taas typerä emäcale ilman perusteluja.
Jehovalaisten vanhempien aivopesemä ovikellonkilkuttelija se sinä olet.
Jehovalaisten vanhempien aivopesemä ovikellonkilkuttelija se sinä olet.
Helluntailaisten vitsi Jehuista: "Jehovalaiset eivät ole Jeesuksia koska eivät kolkuta ja jää huutelemaan, vaan soittavat ovikelloa":-)
Aivopesty olet sinä. Taas typerä emäcale ilman perusteluja.
Eikö aivojasi edes pestä? Syytä olisi.
Noloa että peruskoulutiedoillakin pistäisi teitä päihin joka osa-alueella.
Mutta vielä nolompaa jos esikoulukainen nokittaisi evolutionistia?
http://personal.inet.fi/koulu/karppi/omat_tekstit.html
Olisi muttakun ei nokita elleu evolutionisti ole todellinen poikkeus
Jeesus on hyvä tyyppi, voin tehdä ihan mitä vaan ja hän antaa anteeksi.
Jeesus on hyvä tyyppi, voin tehdä ihan mitä vaan ja hän antaa anteeksi.
Ei, ei mitä vaan. Muista Laki.
Erehdyit osittain.
Et saa kaikkea anteeksi vaikka kuinka pyytäisit.
Mistä olet moisen harhaluulon saanut päähäsi?
Jos lyöt lähimmäisesi raajarikoksi, luuletko että anteeksiannolla se olisi kuitattu?
Kreationismi ei oikeasti tutki samaa asiaa kuin evokit.
Miksi hitossa pitäisikään?
Kreationismi, tai kreationistit eivät tutki yhtään mitään, eivätkä edes pysty typeryyytensä ja tietämättömyytensä vuoksi tutkimaan yhtään mitään..
Näiden tyhjäpäisten tollojen "tieteellinen" työ on vieläkin kesken määrittelemässä, kuinka monta enkeliä mahtuu pomppimaan neulankärjellä.