Harmagedonin

Milloin tulee uutta valoa harmagedon alkamiselle? Nyt kun se ei selvästikäään ala meidän sukupolven aikana niin onko se siirretty johonki toiseen ajankohtaan eli paljon kauemmas?
470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Nyt kun se ei selvästikäään ala meidän sukupolven aikana"


Tuohon voitaisiin liittää perusteluja , vaikka ymmärtämäni mukaan paljon on vielä tapahduttava ennenkuin tuollainen mahdollisesti tulee/ei tuu

Äänestä

se on sen sukupolven aikana joka ei osittain sen sukupolven aikana joka eli samaan aikaan osittain sen edellisen sukupolven aikana joka eli vuonna 1914. näin apinaa koijataan eikä mitää huomaa!

Äänestä

Älä kysele turhia. Lue vartiotornisi ja usko Broklynin setiin

Äänestä
  • tiukuli on taas sevonnut systeemeissään, eikö sinulla töitä ole??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siirtyminen kirjoitti:

Milloin tulee uutta valoa harmagedon alkamiselle? Nyt kun se ei selvästikäään ala meidän sukupolven aikana niin onko se siirretty johonki toiseen ajankohtaan eli paljon kauemmas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu