Venäjän persut ovat

Nyt Venäjällä valmistellaan jo lakia, jolla kielletään kaikenlainen homopropaganda.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Laki homopropagandan kieltämiseksi etenee Pietarissa/a1305549541513
Venäjän persut elikkä oinoset ja hakkaraiset ovat olleet hyvin aktiivisia. Ehkä samanlainen laki saadaan pian myös Suomeen, sillä se olisi hyvin käyttökelpoinen. Lain avulla voitaisiin tukkia melkein kaikenlainen poliittinen toiminta, jota enemmistö ei halua nähdä silmissään, kun lakia vain oikein sovelletaan. Täytyy ihan onnitella Venäjän persuja.
Kieltopykälien ansiosta kaikki oinoset ja hakkaraiset voisivat kulkea aivan rauhassa törmäämättä missään homohumppaajiin. Eikö se olisi toki aivan ihanaa?
767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Venäjällä ei ole homoja, siksi lailla ei ole mitään merkitystä. Venäjällä ei myydä julkisissa kioskeissa tai kaupoissa yhtään ainoota homojen pornolehteä tai homo-dvd elokuvia ja tämä on faktaa.

-Hetero, joka on asunut Pietarissa 4 vuotta-

Äänestä
  • Jos Yhdysvaltojen CIA:n, Iso-Britannian MI6:n ja länsimaisen median tukemat Venäjän "liberaalit" eli paikalliset haavistolaiset ja stubbilaiset kukistaisivat Putinin-Medvedevin hallinnon, homokulttuuri alkaisi nopeasti kukoistaa myös Venäjällä. Esim. ensimmäinen homoparaati Serbian maaperällä oli USA:n Belgradin suurlähetystön erityisesti tukema ja suojeluksessa.

    Äänestä

  • ooksää sokee?
    jätkät myy persettä assalla soltuille......
    jos ei julkisesti ni alan liikkeistä saa ihan kaikkee ja vielä enemmän
    pietarissa on myös omat homobaarinsa,heterotko niissä pyörii?

    Äänestä

Homojen propagandalla halutaan suojella lapsia. Sama laki voitaisiin ottaa
Suomeen!



Moskova. Pietarin kaupunginvaltuusto on alustavasti hyväksynyt lakialoitteen, joka kieltää "seksuaalivähemmistöjen propagandan" esittämisen julkisilla paikoilla.

Lain rikkojalle voidaan langettaa 3 000 ruplan (noin 72 euron) sakko. Jos lakia rikkoo järjestö, sakko paisuu jopa 50 000 ruplaan (noin 1 200 euroon).

Laissa ei tarkemmin määritellä, mitä homo- ja biseksuaalien tai transsukupuolisten "propagandalla" tarkoitetaan. Arvostelijoiden mukaan lakiteksti on jätetty epämääräiseksi, jotta sitä voitaisiin käyttää mahdollisimman laajasti seksuaalivähemmistöjen sortamiseen.

Kaupunginvaltuuston pitää äänestää laista vielä kahdesti ennen sen voimaantuloa. Lain läpimeno vaikuttaa kuitenkin varmalta, koska sillä on enemmistöpuolue Yhtenäisen Venäjän tuki. Tukijoiden mukaan laki suojelee lapsia "moraalittomuuksilta".

Homoseksuaalisuus laillistettiin Venäjällä vasta vuonna 1993. Yhteiskunnan asenne seksuaalivähemmistöjä kohtaan on kuitenkin yhä kielteinen

Äänestä

Putin ei Kremliin homoja kutsu. Jos kutsu käy, niin se on juna-asemalle, josta Siperiaan lähtevä juna lastataan.

Ps. Perussuomalaiset voisivat ottaa tuon Venäjän lain työn alle ja tehdä siitä myös suomeen lakialoitteen. Näin syvennämme naapurisuhteita hyvän naapurimme Äiti Venäjän kanssa?

Äänestä

ootte te persut kyllä oudon epäjohdonmukaisia.aate sieltä aate täältä kaikki mahtuu kaikki sopii.ts ensin ollaan kovasti sotaveteraanien puolella ja sitten jo ihaillaan kommunistisesta järjestelmästä periytyvää autoritääristä ja rasistista valtiojohtoa....kas kun ei nosteta jalustalle stalinia
on se hyvä tietää,mikä on persujen ihanneyhteiskunta ja minkälaista suomea persujen johdolla rakennetaan.
venäjällä ei oo persuja eikä mitään muutakaan poliittista vapautta vaan kaikki on putinin peukalon alla,
ja venäjällä on homoja:sokee reettakin näkee mitä miesprostituutioo asemilla ja puistoissa pyöritetään.

Äänestä
  • Asiahan on toki vain määrittelykysymys. Jos määritellään, että venäläinen ei voi olla homo, niin silloin Venäjällä ei ole eikä ole edes koskaan ollut homoja.
    Aivan samalla tavalla voidaan sanoa, että perussuomalainen ei voi olla homo, vanhoillislestadiolainen ei voi olla homo, muslimi ei voi olla homo eikä tietenkään Tasavallan presidenttikään voi olla homooo!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikealla asialla! kirjoitti:

Nyt Venäjällä valmistellaan jo lakia, jolla kielletään kaikenlainen homopropaganda.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Laki homopropagandan kieltämiseksi etenee Pietarissa/a1305549541513
Venäjän persut elikkä oinoset ja hakkaraiset ovat olleet hyvin aktiivisia. Ehkä samanlainen laki saadaan pian myös Suomeen, sillä se olisi hyvin käyttökelpoinen. Lain avulla voitaisiin tukkia melkein kaikenlainen poliittinen toiminta, jota enemmistö ei halua nähdä silmissään, kun lakia vain oikein sovelletaan. Täytyy ihan onnitella Venäjän persuja.
Kieltopykälien ansiosta kaikki oinoset ja hakkaraiset voisivat kulkea aivan rauhassa törmäämättä missään homohumppaajiin. Eikö se olisi toki aivan ihanaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu