Oikeustieteen emeritusprofessori Antero Jyränki ei ymmärrä KEPUli Paavo Väyrysen sinnikästä väitettä presidentin johtavasta asemasta EU-asioissa.
Jyränki tyrmäsi perjantaina Ylen radiohaastattelussa KEPUn presidenttiehdokkaan tulkinnat.
– " Minusta Väyrynen on tässä asiassa totaalisesti väärässä", sanoo Jyränki Ykkösaamu-ohjelmassa.
Ei ole KGB:n/FSB:n lellipoika Väyrysellä kaikki muumit laaksossa tässäkään asiassa.
Taas täystyrmäys Paavo Väyryselle
14
91
Vastaukset 14
- Jyränki hädässä
"... Poliisin tutkimuksissa oli käynyt kiistatta selväksi, että Jyränki oli hätäpäissään yrittänyt tuhota asiaan liittynyttä todistusaineistoa mm. vetämällä silppuamiaan asiakirjoja WC:stä alas. Poliisin rikostutkijat olivat kuitenkin onnistuneet keräämään osan papereista takaisin viemäristä...."
- .
Kekkosen kansliapäällikkö oli Jyränki tuolloin.
- Tyyppidemari
Jyränki on demari!
- Äystön Mutka
"Timo" siis Urho Kaleva Kekkonen valitisi myös "demareita" siis telaketjukommunistiä demareina lähelle vallankammareita.
MATKA NEUVOSTO-SUIOMEEN OLI PALJON LÄHENPÄNÄ KUIN KEPULAISET ARVASIVATKAAN.
Onneksi meillä oli vielä Isänmaallisia ihmisia Demareissa ja kokoomuslaisissa.
Kepuänkyrärä totuus elää vielä tietysti omaa kepuänkyrätotuuttaan ja synkässä vihassaan rehellisiä työtätekeviä kohtaan kuten koko Paavo Vladimirovin aikna, - Selitätkö?
Millä perusteella? Kommunisti ennemminkin ja Kekkosen luotettu.
- Tyyppidemari
Känä taas on pelkkää peräsuolen täytettä eli demu.
- Huvittunut.
Väyrysen mahdollisuudet päästä pressaksi ovat yhtä hyvät kuin lumipallon mahdollisuudet H-vetissä.
:) : ) :) - paras voittaa
Niinistö pitää suosionsa ja se on hyvä. Tuossa uusin gallup. Toisella kierroksella
muilla ei mitää mahiksia:
http://www.yle.fi/uutiset/teemat/presidentinvaalit/2011/11/hopeasta_tiukka_kisa_niinisto_ylivoimainen_3039101.html - Feikaten töissä
On erittäin ihmeteltävää, miten Väyrynen on voinut olla kansanedustajan, ministerin ja mepin töissä niinkin pitkään. Hänellä ei tunnu olevan täyttä käsitystä edes omista töistään, saati sitten "tulevista". Hienoa, että professoritkin ovat sen havainneet.
- Kapt evp H K
Väyrynen ei enään pitkään aikaan ole ollut täysillä valoilla kulkeva. Ilmeisesti raskas viinan juominen on pehmittänyt aivot. Katsokaa kuvista miten pöhöttyneen näköinen Väyrynen on.
- Tökkis
Kapt evp H K kirjoitti:
Väyrynen ei enään pitkään aikaan ole ollut täysillä valoilla kulkeva. Ilmeisesti raskas viinan juominen on pehmittänyt aivot. Katsokaa kuvista miten pöhöttyneen näköinen Väyrynen on.
Kapi on ainoa viinasta turvonnut, pässi.
- Iso hetero
Mites punikkisianpossu se Akseli Anttila, mikä oli miehiään tämä maanpetturipunikki?
- vanha mikä vanha
kuuntelin minäkin tuon haastattelun,vaan en tienny kuka oli henkilö.ai jaa senkö niminen oli,luulin sitä joksikin demettiaa sairastavaksi henkilöksi.
- Juristi.
Muutama muukin perustuslain asiantuntija on tyrmännyt Väyrysen hölmöt mielipiteet. Tasavallan presidentillä ei ole mitään valtaa EU-asioissa. Ne asiat kuuluvat Suomen perustuslain mukaan vain ja ainoastaan valtioneuvostolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251645Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R771114Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48747Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746- 64667
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 38639