Perussuomalainen puolue saa nykyään jättipuoluetuet, mutta euroakaan ei ole tullut tänne kentälle. Herää epäilys, että Soini on kätkenyt raht omalle tililleen.
Ei rahaa kentälle
Pensselit santaan?
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eiköhän Soini perusta säätiön SMP:n Hannu Suhosen tapaan? Kohta ovat varat soinin pyörittämällä säätiöllä ja velat puolueella. Niin se SMP:kin soinin puoluesihteeriaikana kaadettiin.
se vaan on surullinen tosiasia,että raha ja valta rappeuttaa.
aletaan tehdä niitä asioita,joista syytettiin vanhoja rappeutuneita puolueita....
pahin mahdollinen asia persuille on saada se jytkyvoitto ja joutua hallitusvastuuseen.
protestipuolue ei voi protestoida omaa politiikkaansa.
smp kaatui pariin kauteen hallituksessa.persut ei kestä yhtä kautta kauempaa.
että tiedoksi kaikille persuille:jos puolue voittaa,loppuu päiväunenne kuin seinään.
opposition virsi vaihtuu hallituspuolueen jargoniksi
rahaa ei kentälle tipu,koska sillä rahoitetaan soinin presidentin kampanja ja puoluejohdon menemiset
välillä tunnen suurta sääliä persujen kannattajia kohtaan.
on melko lapsellista odottaa ja olettaa,että jokin puolue voisi tehdä ihmeitä ja tuoda kuun taivaalta.
me nk vanhojen puolueiden kannattajat ollaan jo opittu se läksy,että vaalipuheet ja reaalipolitiikka ovat eri asia,ja parhaimmillaankin tuloksena on korkeintaan siedettävä lopputulos.
persut ovat tässä asiassa lapsellisia.hyväuskoisia ja nenästä vedettäviä.
soini ei tule erottamaan suomea eu.sta eikä emusta vaan tekee samanlaista reaalipolitiikkaa kuin muutkin puolueet.
persujen tilalle rakkikoiraksi nousee jokin uusi protestipuolue,tai persuista eronnut sirpaleryhmä.