Keskustelu

ktj

Asiallisia vastausia vastustajat! eikä mitään mutu höpinää. Puolustusliitto Natoon liittyen.


Onnettomat vasemmisto tyyliset itkut Natoa vastaan ei ole keskustelua.

3

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutustele vaan

      Itseksesi kaikessa rauhassa natoasi ja kerro miltä maistui.

    • 8+18

      Kerrotko ensin yhtäkään HYVÄÄ syytä liittyä NATOon, mitä siitä hyötyy?
      Kerro samalla myös poliittiset ja taloudelliset haitat, niin saat hyvät perustelut jo siitä, mikäli viitsit olla rehellinen.

      En jaksa tollaseen postaukseen vielä sen enempää vastustusperusteluja kirjoittaa kuin sen, että Suomi ei tee NATOlla mitään, se tuo huimasti lisäkustannuksia, poistaa puolueettomuuden ja huonontaa välejä Venäjään.

    • Tälläinen pieni huomio: jos Suomi liittyy NATOon ja Venäjä katsoo ajan tulleen hyväksi sotilaallisen vaikutuspiirinsä laajentamiseen ja USA:n vaikutuspiirin pienentämiseen ja jyräyttää meitä ydinaseella, täältä ei voida lähettää valtuuskuntaa YK:hon itkemään, että ne posautti puolueetonta maata ydinpommilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      246
      3344
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      34
      2419
    3. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      328
      2114
    4. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      79
      2032
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      108
      1931
    6. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      43
      1803
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      32
      1731
    8. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      32
      1502
    9. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      30
      1410
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      125
      1371
    Aihe