Maa tarvitsee Sauli Niinistön presidentiksi

8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mihin perustat väitteesi että SUOMI tarvitsee Niinistön presidentiksi. Mitä hän tuo jotain muuta kun kukaan muu ei ?
Mies joka pystyy puhumaan kiemurtelevaa sekaista kieltä Naton tärkeydestä ja polusta mikä vie Suomen Natoon, ja hyvin uskottavasti.
Sitten kun ollaan sitä mieltä että Sauli on nato myönteinen niin miespä hermostuu"MUKAMAS" ja koko otsaryppyjensä tukemana väittää että minulle työnnetään kurkkuun natokanta mitä mieltä EN ole ja sitten syytetään siitä.
Miten tuo mies pystyy käymään valmiin listan kanssa edes kauppa asioilla ?
Vastaisitko ja ihan selkokielellä ?
Minun ääntäni hän ei saa !

Äänestä
  • Ei voi olla totta, että osaisit käydä edes kaupassa valmiin listan kanssa.

    Äänestä

on!
Vaimo kirjoittaa listan mitä ostat!
No minä olen meillä vaimo kuin Sauli sammaa ikkää, ja en tarvii listoja, vielä ja jäin eläkkeelle just enkä aio edes pressaksi enkä edes sivustakatsjojaksi siihen hommaan, mutta todellakin mua kyllä urputtaa nuo heidän vihoittelunsa ja suoranaisesti v********sa toisilleen ja se takoittaa koko kansallekkin!

Kyllä riittää heillä riitaa keskenään, miksi?

No just siksi että valtaa halutaan hinnalla millä hyvänsä!

SOini on vakain, toisaalta!
Parasta asiaa!
Kiitos ja hyvää elämänjatkoa kaikille pressankonkoilijoille!

Äänestä
  • Valitaan Niinistö kokoamaan kansa Suomen hyväksi !

    Äänestä

  • Kyllä kansa tietää kirjoitti:

    Valitaan Niinistö kokoamaan kansa Suomen hyväksi !

    Suomi EI kaipaa tyhmyriä presidentiksi onko edes juristi vai vale juristi sitä ei ole todistettavasti vielä jukisuuteen esitetty.
    6 keskiarvolla ei oikustieteeseen pääse joten on syytä esittää aidoksi todistettavat asiakirjat julkisuudessa.
    EU oli fiasko suomenkannalta, mitä Niinistö aiheuttaisi vielä pahaa jos päsisi presaksi, karmea ajatuskin !!!

    Äänestä

Niinistön tuotava julkisuuteen oikeaksi todistettavat asiakirjat oikustieteen opinnoistaan, muuten EI ole uskottana juristin arvoisenana.

Presidentin on oltava pätevä tehtävään, presidentiltä vaaditaan rehellisyyttä ja viiasutta.

EU oli suuri katstrofi suomelle, Niinistön ja Lipposen käsityötä, joten ei ainakaan kansan silmissä Niinistö ole vakuuttava presidenttinä

Suomessa on VALE lääkäreitä, kansa tahtoo tietää onko Niinistö oikeesti juristi vai VALE juristi !

Äänestä
  • Toivottavasti johdateltavissa olevat juntit äänestävät
    "talousneron,profeetan ja messisas " Niinistön
    prsidentiksi. Odotetaan reilu vuosi ja junteilla
    on vuosisadankrapula. Hienoa sitten saa ja on helppo
    nauraa. Tämän presidentin kansansuosio sulaa
    kevään lumien myötä.

    Äänestä

Niinistöstä koko Suomen joulupukki jakamaan mm. köyhille lahjoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen puolesta kirjoitti:

Vakuuttavaa
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=66677:taeltae-naeyttaeae-sauli-niinistoen-kampanja&catid=1:politiikka&Itemid=30

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu