Älytön ajatus Arhinmäellä

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194706841729/artikkeli/arhinmaki ajaa tekijanoikeusmaksua kannykoille.html

Miksei kopiopaperille vaadita samaa, sillä voihan sillekin kirjoittaa nuotteja ja laulujen sanoja.
970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Arhinmäki tekee niin kuin hänelle lahjuksia antavat teollisuuden alat määräävät..Hänenkin pitäisi edustaa kansaa ei teollisuutta.

Äänestä

Kyllä meillä on verokekseliäitä politiikkoja. Ilmeisesti mittaavat älykkyytään sillä, kuka keksii mitenkin ryövätä suomen kansaa.

Äänestä

Täytyy sanoa et kyllä on "kommarilla" noussu fyffe päähän.
Ja katalainen & co nauraa tuolle persettään repien.
Arhinmäkeä on kyllä vedätetty tosi pahasti.

Äänestä

Kommari onkin teollisuuden juoksupoika.

Äänestä

Varokaa äidit, joudutte maksamaan tekijänoikeuksia lastenne aivoista! Niihin mahtuu tuhansia terabittejä infoa. Se tulee kalliiksi se!

Äänestä
  • Jatkossa ihon alainen siru lähettää tiedot mitä vauva on kuullut kohdussa, ja lasku lähtee äidille jos on hyräillyt Teoston alaista lastenlaulua.

    Ja ihmiset on nyt totutettu maksamaan rikkaiden tekemisistä, niin luonnollisesti tavaratalojen teosto-maksut maksutetaan asiakkailla. Kerran kuussa ihmiset käyvät verottajan luku-automaatille, ja super-softa kartoittaa sisällön. Mikä on teostoa ja mikä ei. Lasku sen mukaan.

    Äänestä

Ihme ajatus kusipää kommarilta, yleensähän nuo loiset vaativat kaiken yhteiseksi omaisuudeksi.

Äänestä

Pöytälaatikonkin voi laittaa tekijänoikeusmaksun alaiseksi kun sinnehän voi tallentaa äänitteitä. Aivoihinkin voi tallentaa vaikka mitä joten jokaisen aivot maksulle. Paavo voidaan vapauttaa maksuista kun todistettavasti sen aivoihin ei voi tallentaa mitään järkevää.

Äänestä
  • Kyllä se idioottihuumorikin on tekijänoikeuden piirissä, joten ei Arhi voi livistää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirjailija itse kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194706841729/artikkeli/arhinmaki ajaa tekijanoikeusmaksua kannykoille.html

Miksei kopiopaperille vaadita samaa, sillä voihan sillekin kirjoittaa nuotteja ja laulujen sanoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu