Outoa toimintaa Meppi Mitrolta. Eikös äippä opettanut, että ei naispuolisia sillai lähestytä. Aiemmin teevessä kertoilit, että naisista erossa pysyminen on oma valinta, entäs nyt tappituntumalla joka perse..sä kiinni. Harmittaa tälläinen toiminta ja vielä verorahoilla. Pikkuvinkki, rupee käymään samoissa ilotaloissa missä muutkin mepit käy, kyllä pojat,-tytöt neuvoo. Työaikana keskitytään työhön ainakin ev.lut. tyyliin on opetettu.
Ortodoksinen seurakunta Mitro
irstasta menoo
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kulttuurien kohtaamisesta, kun peräkammari-ortodoksidemarin naisnäkemys kohtaa eurooppalaisen tasa-arvon. Ortodoksisuudessa kun naisella on se arvo, mikä on KOURIIN-tuntuva KÄYTTÖ-arvo. Toki Mitro Revon tapauksessa on hieman hedonistista narsisti-sosiopaatin lisää, muttei mitenkään sen erikoisemmin kuin herratason demareissa noin keskimäärin.
Jungnerin kanssa ovat nyt hioneet strategiaa, joka on demarimalliin yksinkertainen. Kaikki kiistetään ja ylimielisesti irvistellään. Lähentelyiden kohteeksi joutuneet naiset leimataan hu0riksi, kuten on tapana. Mikael "norjan verilöyly on Halla-ahon syytä" Jungner kun on asioiden rutiininomainen poliittinen nurinkääntäjä, ja hän sopii tähän tehtävään kuin nakutettu.
Mutta Mitro Revon himot vain jatkuvat, ja kokouksissa käsi käy ja läähätys raikaa.
Suomalais mepeille ( F M ) palkkan huoratalo lisä. 50euroo puhtaana ei käteen vaan sinne minne pitääkin.