Mielenkiintoinen tosiasia

Vuonna -39 ehdotettiin Ruotsissa aivan vakavalla mielellä sen vuoden Nobelin rauhanpalkintoa annettavaksi Adolf Hitlerille !

Ruotsi sympatiseerasi aika tavalla arjalaista rotuoppia.
461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Natsit ottivat hakaristib käyttöönsä myöhään kakskytluvulla. suomen ilmavoimia se koristi jo 1918

    Äänestä

Koomillista rotuoppia oli sekin kun Jasser Arafat oli eräänä vuonna jakamassa Nobelin rauhanpalkintoa. Suurin sotakiihko ja lasten tappaja mitä voi vain olla.

Äänestä

Ruotsissa nyt nuoltiin vuoronperää milloin Kollontain pimperoa ja milloin Aatun röveniä. Halveksuttavaa sakkia kerta kaikkiaan homon johtajansa Kustaa V:n kanssa. V oli ehkä Bi mutta voihan se olla että joku sukulainen siitti pojat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


non-aryalainen kirjoitti:

Vuonna -39 ehdotettiin Ruotsissa aivan vakavalla mielellä sen vuoden Nobelin rauhanpalkintoa annettavaksi Adolf Hitlerille !

Ruotsi sympatiseerasi aika tavalla arjalaista rotuoppia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu