Missä vietät juhannuksen?

Vietätkö juhannuksen kaupungissa, mökillä, festareilla vai missä?

Minä vietän perinteisen mökkijuhannuksen kokkoa poltellessa ja ehkä alkoholiakin nauttien.
131017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

menee varmaan koko aika. Ei sitä mihinkään läträämään mennä, kyllä se vaan on jämpti näin.

Äänestä

koko viikonlopuksi.
Saunotaan, uidaan(hrr), grillaillaan, pelaillaan tennistä jos säät sallii, juodaan tietty pikkasen ja soutaa haluan jos annetaan. Eihän sitä opi jos ei souda..
Onginkin jos joku lupaa laittaa madon koukkuun ja ottaa ne vonkaleet pois koukusta mitkä saan..
Siinähän tuota oliki..
Mukavaa jussia sulle.. ;D

Äänestä

kotona grillaten makkaraa omalla pihamaalla.
jääkaappi täynnä a-luokan makkaraa.
illalla piha täynnä alastomia urhoja makkaran tuoksun houkuttamina.
*virittelee badenbadenia grillin viereen*

Äänestä
  • Eihän kaikki voi juhlia ja lomailla silloin .
    Jotkut tekee töitä että muut voi turvallisesti juhlia vaan

    Äänestä

  • Työssä kirjoitti:

    Eihän kaikki voi juhlia ja lomailla silloin .
    Jotkut tekee töitä että muut voi turvallisesti juhlia vaan

    kaikesta huolimatta.
    olen itse ollut myös juhannuksena töissä.

    Äänestä

TÖISSÄ taas kerran :-(

Äänestä

...kuluu tällä kertaa iloisesti tai vähemmän iloisesti töissä. Ei auta, kun vuorot ovat mitä ovat. Tuplapalkan saa sentään.

Äänestä

Siinähän se menee varmaan lähellä rantaa, katson kun immeiset dansaa kokon ympärillä ja koitan kalastaa ns. kuvannollisesti itselleni kalan, buah!Kaupungissa mutta rannalla...Rmj jää väliin, kuten aina, pahus!

Äänestä

Kai sitä pitää saunoa, grillata ja nauttia juotavaa. Juhannus ei kyllä ole sen kummempi kuin viikonloput yleensä.

Äänestä

mutta nyt sattui vuosiin sellainen yllätys että saankin nauttia juhannusvapaista ja tietysti mökkeillen se menee kavereiden luona JIIHAA!

Äänestä

töitä

Äänestä

Pätkiä töissä, kotona -huvittaa itseään selaamalla keskustelupalstoja-, piipahduksia mökillä saunomassa ja uimassa. Iltaisin nauttii pari viinilasillista mukavassa seurassa ;-)

Äänestä

Juon viskiä ja elän kuin ois päivä viimeine!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kookos kirjoitti:

Vietätkö juhannuksen kaupungissa, mökillä, festareilla vai missä?

Minä vietän perinteisen mökkijuhannuksen kokkoa poltellessa ja ehkä alkoholiakin nauttien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu