Jos enteet pitävät paikkansa, pitäisi Pekka Haavistosta lähes varmasti tulla presidentti.
Äänestin Tarja Halosta vuoden 1999 eduskuntavaaleissa. Hänet valittiin eduskuntaan.
Äänestin Tarja Halosta vuoden 2000 eduskuntavaaleissa. Hänet valittiin presidentiksi.
Äänestin Pekka Haavistoa vuoden 2011 eduskuntavaaleissa. Hänet valittiin eduskuntaan.
Äänestän Pekka Haavistoa vuoden 2012 eduskuntavaaleissa. Hänet valitaan presidentiksi?
Tuleeko Haavistosta presidentti?
6
151
Vastaukset
- valinnat
Haavistosta ei tule pressaa, hänen seksuaalisuutensa estää sen, olisi vain
pysynyt kaapissa niin kaikki olisi mahdollista.Höperöit. Et kai tosissasi luule, että homoseksuaalisuus olisi nyký-Suomessa este tulla valituksi presidentiksi? En tiedä mitä aikakautta sielusi elää, mutta kehotan sinua ottamaan laput pois silmiltäsi ja katselemaan ympärillesi: muut ihmiset elävät 2010-lukua.
- äänestäjä.
toivottavasti 2012 pidetään eduskuntavaalit!
Se markitsisi sitä että päästään nykyisestä niin sanotusta 'valtiovarainministeristä' eroon!
Toivottavasti siis enteesi pitävät paikkansa, ja hallitus kaatuu! - Ne on pressavaalit:)
2015 eduskuntavaaleissa Urpilaisesta tulee pääministeri ja Soinista valtiovarainministeri. Katainen ehkä puolustusministeri :)
- seksileikit
Patriklind, olet oikeassa olen vanhan kansan edustaja"sielultani"mutta meitä on
paljon noin 3milj, joten äänemme kyllä riittävät.
Vaikka elämme nykyaikaa niin lapset laitetaan alkuun sillä samalla vanhalla
tavalla jolla se on tehty jo yli 6tuhatta vuotta, eikä muutosta ole vielä tiedossa.
Ehkä sekin aika koittaa että homot tai lesbot saavat lapsia keskenään, mutta siihen taitaa kulua aikaa.
Ellei niin käy ja me kaikki muutumme homoiksi niin sehän ratkaisee väestöongelman, olisiko se luonnonvalinta.
Minulla ei ole mitään homoja vastaan, ne joita tunnen ovat mukavia ja avuliaita
ihmisiä, en vain halua homoa pressaksi. - Zugderdemidjin
Haavisto on pitänyt sukupuoliasioistaan matalaa profiilia ja niin kauan kuin mennään asialinjalla hän on mielettömän vahva ehdokas. Pressa edustaa nykyisellään Suomea nimenomaan EU:n ulkopuolisiin maihin nähden ja Haavistolla on oikeita kontakteja ja ymmärrystä kolmannen mailman maihin ja luottamusta siellä.
Aikanaan irvistelin Ahtisaaren valinnalle ja jälkikäteen huomasin olleeni väärässä. Siinä oli mies paikallaan, joka hoiti ulkopolitiikan niin kuin piti. Haavisto on taidoiltaan pian samaa luokkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085269SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343818Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233571SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun463184Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062390SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312214Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150
