Luojani, Suomi tuomiolla,

Euromaiden valtiovarainministerit kokoontuvat tänään Brysseliin etsimään ratkaisuja euroalueen velkakriisiin.Taasko on Suomen tuomion hetki ?? kuinka mones ?? ja Suomen velkataakkaosuus vain syvenee..... hyvä luoja mihin tämän maan päättäjät meidät vielä sotkee....ja miten selitellään sitten, kun kaikki on myöhäistä !!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on aina maksanut, politiikot ovat etunsa peranneet he eivät maksa..

Äänestä

mm
Halonen ei maksa veroa lainkaan palkastaan.

Hassi lensi 5 v aikana taskuunsa 350 000 euroa, verotta, ns kulukorvauksia, joita jäi yli se summa taskuunsa.

Aika hyvin ovat hommansa tehneet.." käytäntö" rahaa.-'


Pari esimerkkiä vain äärivasemmalta. ns taistolaisia aikoinaan.
Husivat ja mölysivät silloin muista !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Brysselissä.. kirjoitti:

Euromaiden valtiovarainministerit kokoontuvat tänään Brysseliin etsimään ratkaisuja euroalueen velkakriisiin.Taasko on Suomen tuomion hetki ?? kuinka mones ?? ja Suomen velkataakkaosuus vain syvenee..... hyvä luoja mihin tämän maan päättäjät meidät vielä sotkee....ja miten selitellään sitten, kun kaikki on myöhäistä !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu