Eli onko kannabis (Hamppu) sieminen tilaaminen laitonta (Eli jääkö tuote tulliin) jos tilaa hollannista / Muusta EU Maasta suomeen? Käyttötarkoitus olisi koristekasvattaminen, tms.
Itse olen ymmärtänyt että ei ole laitonta tilata siemeniä, mutta käyttö on erikseen?
Ei tarvitse sitten jonneilla, koska ihan kokeilumielessä haluaisin tätä kasvia kasvattaa. Kasvihan se on muiden joukossa, käyttötarkoitus on sitten erikseen.
Hampun siementen suomeen.
Hamppu-Heikki
3
160
Vastaukset
- sdfwersdfqfwe
Ihan laillista tilata. Hollannin paketit jää kuulemma joskus tulliin, jos on jostain tietystä kaupasta tilattu. Mikset tilaa vaan suomesta siemeniä?
Pari kasvia saa kasvattaa koristeeksi, jos niitä ei leikkaa tai laita erikseen lamppuja niille missään vaiheessa.- trupaduuri
Siementen ei pitäisi tulliin jäädä. Avata voivat paketin ja sen jälkeen pistävät kiinni kun huomaavat ettei ole muuta kuin siemeniä.
- Karangalarommi
Googla hupu2.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315426- 363721
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833273- 112535
- 292132
- 122057
- 1631876
- 141358
- 1051352
- 1371154