issikka kesähepaksi?

++++++11

ELI OLEN EHKÄ OTTAMASSA KAKSI ISSIKKAA ENSI KESÄNÄ KESÄHEVOSIKSI. MUTTA KÄYTÖSSÄ ON VAIN TARHA JA LAIDUN ELI EI SIIS TALLIA. ONKO PAHA?

5

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi..

      Kuulostaa ihan hyvältä, kunhan siellä tarhassa ja laitumella on katos, juomakupit/keput ja että se on riittävän iso.

    • issikkatypy
    • Moi:)

      Issikoille ei tarvitse kuin riittävän iso tarha, katos, juomakuppi ja hyvä hoitaja/hoitajat:) Itsekkin olen aatellut vuokrata kesäksi ponia/poneja kaverin kanssa, ja issikka olisi hyvä valinta , sillä meillä olisi riittävän iso alue metsäaluettakin laitumelle ja katos. Katos on periaatteessa samaa rakennusta johon voisi tallin rakentaa. Mutta tuo olisi hyvä:))

      • halvaus

        issikat sietävät kyllä hyvin kylmää, mutta kuuman herkkiä ovat. siksi viileä talli hyvä kesällä D: meinaan sitä, että jos kovin kuumassa ovat ,voi saada lämpöhalvauksen! tiedän tapauksen. ;__;


    • Mustan issikan omist

      En suosittele issikkaa vain kesäksi. Oma hevonen on pitkäaikainen hanke, ja poni stressaantuu kodin kokoakaisesta vaihtumisesta. Jos hankit hevosen. On se pidettävä niin kauan kuin sen henki vetelee!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10855
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8107
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      122
      3569
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      34
      3498
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      54
      2483
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      1981
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1766
    Aihe