Kerrompa oman tarinani.
Aikaa tapahtuneesta on kulunut jo aikaa. Kännykät olivat kuitenkin vielä harvinaisia ja kalliita joten niitä ei ollut tavallisilla ihmisillä. Olin aloittanut seurustelun ja olin tyttöön mielettömän rakastunut. Tyttö, siis nuori nainen , asui äitinsä kanssa samaa taloa. Kumpikin vastasi lankapuhelimeen samanlaisella äänellä ja sukunimellään. Se selvisi vasta puhelun jälkeen.
Olin kuumeessa ja kaipasin hellyyttä ja huolenpitoa. Soitin tyttöystävälleni ajatuksena anella häntä käymään ja hoitamaan minua. Puhelimeen vastasikin se äiti, ihan samalla äänellä. Aloin lirkuttelemaan ja houkuttelemaan häntä käymään ja harrastamaan seksihommiakin. Anelin ja vaikeroin. Viimein lyötiin luuri korvaan. Luulin että olin vihoittanut tyttöystävän jotenkin hölmöyttäni ja mieli oli maassa.
Parin päivän päästä tyttöystävä soitti ja sanoi suhteen irti. Olin kuulemma käsittämätön sika joka puhuu hänen äidilleen, uskovaiselle ihmiselle, riettauksia puhelimessa. Yritin selitää mutta niitä ei kuuneltu.
Opetus:
Puhelimeen pitää vastata nii ettän varmasti tietää kuka on puhelimessa. Nykyisenä aikanakin on oltava varuillaan vaikka kännykästä näkyisi soittaja.
Olen viisastuttuani miettinyt asiaa paljonkin. Tuossa kommelluksessa saattoi mennä kahden ihmisen elämä raiteiltaan sillä tiedän että se nainen niinkuin minäkin olemme kohtuukunniallisia ihmisiä.
Ehken nyt kirjoittelisi tännekkään jos se puhelu olisi jäänyt soittamatta.
Tämähän on hauska palsta.
ja elämä on sattumaa
1
236
Vastaukset
- JK
VAINN IIN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464