Pilvenpiirtäjät Helsinkiin

Olis hienoo jos joku rakentas pilvenpiirtäjiä helsinkiin . Shiluetti paranees ja hesa saisi kunnon statuksen ehkä ainoana pohjoismaitten pääkaupunkina . Ne ei saa olla mitää impresionistisiö idioottimaisuukasia vaan kunnon rakennuksia.

Ostaisin heti asunnon 101 kerroksesta.
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minne laittaisit tornin hesassa? Asunnot olis todella kalliita ja hesassa ei montaa riittävän rikasta ole. Venakkojen horo talo siitä sitten tulis, jossa 120 kerroksen katon tasolla vedeltäs kokkelia ja sitten jotain muuta braatvursia. Vuosaaren tehtiin väkisin torni talo, joka kyllä näkyy merelle, tosin ei pitkälle. Samaa koko vois toki tökkää EIRAN rantaan rivin, jotta arvoasunnoista ei näkyis merelle.

Oikeesti pitäs PURKAA vanhat rumat matalat elementtitalot ja nostaa niitten tilalla vaikka 9 - 12 kerroksista nukkumalähiötä. Näitä 2-3 kerros gettoja on liikaa stadissa ja sellanen rakentaminen vie tilaa. MAAN ALLE mahtus kans hyvin asuntoja, kun ikkunoita ei kukaan oikeen tarvii... naapurissa on samanlainen ruma betonielementti helvattu kököttämässä.

Harkimon tornia ei tarvita!! Se parkkihalli tuskin kestäs sellasta kuormaa, kun ei ole moiseen suunniteltu. Espoo, vantaa, sipoo on ihan hyviä alueita asua. Päättäjien kandee vaan yhdistää nää pikku kylät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sky painter kirjoitti:

Olis hienoo jos joku rakentas pilvenpiirtäjiä helsinkiin . Shiluetti paranees ja hesa saisi kunnon statuksen ehkä ainoana pohjoismaitten pääkaupunkina . Ne ei saa olla mitää impresionistisiö idioottimaisuukasia vaan kunnon rakennuksia.

Ostaisin heti asunnon 101 kerroksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu