Nyt kun muistelee näitä Työeläkeläisen vuodatuksia ei voi kun ihmetellä miten idiootti joku voikaan olla.
Ei ole Työeläkeläinen ymmärtänyt maailmanmenosta yhtikäs mitää.
Työeläkeläinen täysi idiootti
11
170
Vastaukset
- hihhihhihhihhihhiiii
Huhuuu Työeläkeläinen!! Miksi olet niin hiljainen???
Tulitko järkiisi ja menit hirteen häpeästä?Jäi vielä sanomatta hihhihhihhiii jotta äärivasemmistolle se Suomi vasta nauraa, kun SKP sai äänistä 0,3% viime vaaleissa niin taisitte jäädä vielä naurettavampaan kannatukseen. HAHAHAHAHAAA
Katsoisin teinä hieman tarkempaan missä kohden nauraa jotta en tekisi itsestäni vielä naurettavampaa!
Ei voi kuin nauraa kysymykselle, mihin komuja tarvitaan? Ei mihinkään, ne ovat vielä menneisyyden pieni painolasti joka lähinnä huvittaa/hymyilyttää sivistyneitä kun niille ei kehtaa suoraan nauraakaan.
Saathan sinä mielipiteesi sanoa vaan etpä pystynyt esittämään yhtään asiaa joka osoittaisi sinun olevan jyvällä asian todellisesta laidasta. Mahdatko sittenkin itse olla se idiootti joka vain ei ymmärrä mihin maailma on menossa?
Minä ymmärrän ja olen ymmärtänyt jo pitkään, kymmeniä vuosia ja siksi pärjännyt varsin kohtuullisesti niin työ kuin muussakin elämässä. Kerro ja osoita edes yksi esittämäni asia joka on vastoin maailman menoa niin kerron missä sinulla vippaa.- Punainen aamunkoitto
"Mahdatko sittenkin itse olla se idiootti joka vain ei ymmärrä mihin maailma on menossa?"
Globaali kapitalismi on valtavassa kriisissä. Vallankumousliike sitä vastaan on nousemassa kaikkialla länsimaissakin. Sosialismi voittaa! Punainen aamunkoitto kirjoitti:
"Mahdatko sittenkin itse olla se idiootti joka vain ei ymmärrä mihin maailma on menossa?"
Globaali kapitalismi on valtavassa kriisissä. Vallankumousliike sitä vastaan on nousemassa kaikkialla länsimaissakin. Sosialismi voittaa!Sosialismi ei koskaan tule voittamaan vaan se jää aina tappiolle.
On tehty kaksi suurta koetta NL ja Kiina ja kummatki retkahtivat pehvalleen. Pienet kuten Kuuba ja jotkut muut ovat menossa samaan tunkioon.
Vaikka muutama vasuri vallankumousta odottaisi niin niiden määrä esim. Suomessa on alle 1% kansasta joten niillä ei ole mahdollisuuksia kuin suun pieksäntään.
Me tulemme siltäosin jatkamaan samalla linjalla mutta työtä aletaan kohta jakamaan uudelleen jotta työttömistä päästään eroon, jos siis viisaita ollaan.
- Vaikka...
useinkaan en kyseisen nimimerkin (Työeläkeläinen) kanssa samaa mieltä asioista ole, niin voi vain todeta, että esim. Vasemmistoliiton palstalla hän on yksi harvoja jotka kirjoittavat asiallisesti, suurin osa ko.palstan muista nykyisistä kirjoittajista vaikuttaa lähinnä henkisesti jälkeenjääneiltä.
Olen ehkä "Vaikka..." sen verran tollo jotta pyrin pysymään asiassa joskin joskus tuppaan ajelehtimaan siitä sivuun. Monet "heitot" todella noilla palstoilla vaikuttavat muutoin kuin selvin päin kirjoitetuilta, vaikuttaahan moni asia pikku maistissa hienommalta kuin kankkusessa seuraavana aamuna.
Toivon kuitenkin ihmisten nostavan tasoaan ja sitä odotellessa Rauhallista Joulun odotusta kaikille niillekin jotka vielä uskovat Joulupukin sijaan Pakkasukkoon.
- vittupäänatsisikahom
Haistakaa p.aska!
Sieltähän se tuli, suurin viisaus sitten pimeän aineen havaitsemisen. Nyt vaan se pimeä aine näyttää kokoontuneen "vittupäänatsisikahom":n nuppiin lisäten pimeyttä entisestään.
Mistä ihmeestä vai pitäisiköhän sanoa mistä pullosta noita suuria ajatuksen jättiläisiä aina löytyy? Kerro jotta tiedämme välttää moista ihmejuomaa.
onpa taas tähdellistä keskustelua
hohhoijaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam26114306Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu657261Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2077058Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä435078K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1124846Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754704Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos894454PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *204401Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko764154Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023938