Ei unohdeta alkuasetuksia!

Uskovaisten mielikuvitusmaailmassa on jättiläisiä,metsäpeikkoja,demoneita,paholaisia,noitia,lohikäärmeitä ja eläinpäisiä enkeleitä,kadotuksia ja taivaita.

Kannattaako semmoisen ihmisten kanssa edes pyrkiä järkipuheisiin?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Roolipelaajien kanssa voi kyllä joskus puhua mutta uskovaisista haluaa pysyä mahdollisimman kaukana.

Äänestä

Kannattaa pysyä oman aivokapasiteetin rajoissa, eli lapio ja ämpäri ja paljon hiekkaa. Tähtiä ei kannata tsiikailla.

Äänestä
  • Lapiolla, ämpärillä ja hiekalla ei koskaan saa niin paljon surua, vihaa ja tappamista aikaiseksi kuin uskonnoilla. Siinä mielessä todella hyvä neuvo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nvr Frgt kirjoitti:

Uskovaisten mielikuvitusmaailmassa on jättiläisiä,metsäpeikkoja,demoneita,paholaisia,noitia,lohikäärmeitä ja eläinpäisiä enkeleitä,kadotuksia ja taivaita.

Kannattaako semmoisen ihmisten kanssa edes pyrkiä järkipuheisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu