Tupakat pois ja piiput piiloon?

Pörrääjä

Mitäs olette mielipuolta asiasta?
http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194704916501/artikkeli/uusi vuosi vie kauppojen tupakat piiloon.html

Aikanaan luulin että ravintoloiden tupakointikielto vaikuttaisi negatiivisesti kävijämääriin, vaan taisi käydä päin vastoin.

Kauppojen ja liikekeskusten ovenpielet voisi myös panna savutuskieltoon, käryttäjät voisivat ihan hyvin kävellä muutamakymmen metriä kauemmaksi.

1

261

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ohhoh, tuleepas tiukka linja tuon asian suhteen. Eipä toki mua haitanne, ku en käryttele muutenkaan. Mä kans sillon oletin ilman muuta, ku ravinteleihin tuli tupakointikielto, että taitaa tulla aika hiljaista meininkiä. Mutta ilmeisesti niin ei kuitenkaan ole. Kait ne menevät kiltisti kadulle polttelemaan, jos sisäpuolella ei ole omaa terassille johtavaa aluetta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7574
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2989
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1813
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1679
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      122
      1512
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      171
      1461
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1192
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe