Persujen ja Soinin kannatus laskussa

755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suomen kansa tulossa vihdoinkin järkiinsä?
Pelkkä soinin irvistely ja puskamölinä tulee maksamaan jo tänä vuonna noin 4 miljoonaa euroa. Tilanne on järjetön. Onneksi kupla on puhkeamassa. Tyhjän persuilun saa pyytämättäkin.

Äänestä
  • Aivan oikein. Jokainenhan voi olla persu kotonaan ihan yksityisesti. Ei persujen tarvitse olla puolueena eduskunnassa, koska heillä ei ole mitään varsinaista asiaakaan.

    Nyt joukko ihmisiä on suostunut vapaaehtoisesti Soinin vedätettäväksi ja suonut hänelle myös ylivertaiset taloudelliset edut. Mutta minkä ihmeen takia? Mitä hyötyä Soinista on tämän maan asioiden hoidossa? Soinihan ei ota vastuuta mistään, kaikkein vähiten kannattajistaan.

    Mutta ei kai tyhmääkään voi vedättää loputtomiin. Useimmilla ihmisillä on sentään jonkinlainen taju, joka alkaa varoittaa, kun ollaan päästy jo liian pitkälle upottavalla upottavalla suolla ja monta kertaa astuttu myös selvään paskaan.

    Äänestä

Päivän parasta uutissatoa molemmat

Äänestä

Soinin kannatus tippunut -5%. Pudotus on huima, koska alunperinkään tämän mölisijän kannatus ei ollut kuin 11% (puolueen kannatus oli vajaa 22%).

SOINI SYYTTÄÄ nyt NIITÄ SS toopeja, jotka HÄN AINOANA PUOLUEJOHTAJANA HYVÄKSYI ja OTTI ÄÄNIÄ KALASTELEMAAN. Yksikään muu puoluejohtaja ei näitä yhden asian sairaita vihaajia hyväksynyt.

Ja nyt Soini syyttää muita OMISTA VALINNOISTAAN! Sairasta.

Äänestä

Tuokaa esille tarmokkaammin VAPAAKIELIVALINTA PAKKORUOTSIN tilalle
niin saatte kannatuksen taas jyrkkään nousuun.

Äänestä

Persuthan ovat perustamassa valtakunnallista ruotsinkielen parantamiseksi tarkoiettua topimikuntaa. Raaka soinikusetus menossa siis silläkin rintamalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä Suomi ! kirjoitti:

Persut alle 20 %

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/12/perussuomalaisten_kannatus_on_laskussa_3075400.html

Soini 6 %

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011120214854098_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu