Mitä kreationisti sanoo tähän?

Suomen sonni

6

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asianharrastaja

      Odotellaanpa mitä sanovat. Väliaikana muutkin voisivat pohtia, pystyykö mikään muu eläinlaji tuohon henkis-ruumiilliseen suoritukseen.

      Jos pystyy, niin pannaanpa sitten kokeeseen, pystyykö uros teeskentelemään naaraan teeskentelyyn uskomista sekä naaras ymmärtämään tuon teeskentelyn ja teeskentelemään uskovansa siihen. Ja sitten...

    • kaukaa haettua

      Onpas tuo nyt vähän kaukaa haettua.

      Onhan mielistely yleistä ihmis- ja työsuhteissa.

      Esimiehen vitseille on naurettava, jne.

      Luulenpa että hyvinkään monet naiset eivät saa seksistä minkäänlaista tyydytystä. Eikä monet miehetkään. Suuri osa ihmisistä ei piittaa seksistä vähääkään.

      • Mieli tekisi kyllä

        "Luulenpa että hyvinkään monet naiset eivät saa seksistä minkäänlaista tyydytystä. Eikä monet miehetkään. Suuri osa ihmisistä ei piittaa seksistä vähääkään."

        Miksi tämä koskisi nimenomaan hyvinkään naisia?
        Kiinnostaa, koska en ole itse koskaan harrastanut seksiä Hyvinkäällä.


      • kaukaa haettua
        Mieli tekisi kyllä kirjoitti:

        "Luulenpa että hyvinkään monet naiset eivät saa seksistä minkäänlaista tyydytystä. Eikä monet miehetkään. Suuri osa ihmisistä ei piittaa seksistä vähääkään."

        Miksi tämä koskisi nimenomaan hyvinkään naisia?
        Kiinnostaa, koska en ole itse koskaan harrastanut seksiä Hyvinkäällä.

        Muuta pois Hyvinkäältä.

        Voit sitten ehkä saada pill.uakin.


    • Hyvinkääläisen seksologiaa ajankulukseen & huvikseen lukevan heteroparin naisena tekee mieli arvella, että orgasmin teeskentely on sidoksissa vain kulttuurievoluutioon jos siihenkään.

      Käsitykseni mukaan tapa teeskennellä orgasmia on saanut alkunsa vasta 1950-60-luvulla seksin vapautumisen ja pornon yleistymisen sivutuotteena. Jossain vaiheessahan on kai oltu sitäkin mieltä ettei nainen voi orgasmia saadakaan, Viktorian aikana morsiamen oli hääyönä oltava hiljaa ja ajateltava isänmaata.

      • kaukaa haettua

        Niinkö, että siveän naisen ei kuulunut möykätä ja huutaa kuin pikajuna aktin aikana?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      89
      5095
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      51
      4012
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      23
      2073
    4. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1775
    5. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1717
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1414
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      26
      1185
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1006
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      971
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      960
    Aihe