Siis ihan totta mitä tämä on, kun vuorotellen Ahteen poppoo esiintyy ykkösuutisina mediassa. Viimeksi oli poika Jussi Ahteen kokaiini nuuskailut ja muut tempaukset, sitä ennen isä-Matin kampanjarahoitukset ja naissotkut. Nyt tulee lööppeihin Hilkka-äiti ja mukamas esimiehen asiaton käyttäytyminen. Voi se sitä ollakin, mutta miten ihmeessä yhdelle perheelle sattuu ja tapahtuu?
Ahde-dynastia
vahi
33176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Vähän niinku lapselle sanotaan ettet nyt saa niin se hilkka rouvakin kuvitelee saavansa kaiken kun vähän metelöi...
Juuri niin...ja varsinkin kun vähän vielä itkeä tirauttaa.
Täsmälleen samaa mieltä tästä perheestä. Ei voi olla kaikki kohdallaan. Pojan vielä ymmärtää, kun saa tietysti esimerkin vanhemmiltaan linssiluteena toimimisesta, mutta rouvan itkun vääntäminen on lähinnä säälittävää huomionhakuisuutta :)
aikamoiset silmäpussitkin sillä on:D:D
Ihmetyttää koko akka...kun olisi jotain merittejä niin vois vaikka ymmärtää, mutta...
pieni prinssessa joutunut pahaan maailmaan, sattuuhan se totuus
Milläköhän ammattitaidolla rouva Ahde hoitelee hommiaan??
Ehkä maailma on todellakin muuttumassa niin että Matinkin ovat toverit hyllänneet ja haluavat junailla Hilkan pois palliltaan. Mooseksen näkemisestä ainakin innostui niin pirusti. Liekö demarit räätälöimässä uutta työpaikkaa ?? Hankalaahan se on Hilkalla, kun nuoremmat naiset vaan kävelee yli on edustavaa lihaa ihan yllinkyllin Jungerin talutettavaksi rannalle jäänneissäkin :D
Rouva Ahteella ei ole yhtään mitään ammattitaitoa, vaan tässä on hyvä esimerkki näistä naiskiintiö palkatuista ja heidän saavutuksistaan. Aika tavalla väärin on käsittänyt viestintäpäällikön tehtävät firmassa!
Voisi kai sanoa...että rouvalta puuttuu katu-uskottavuus.
On se kohtuutonta jos Hilkka joutuu kuuntelemaan esimieheltä kritiikkiä ja tekemään töitä Matin junailemassa suojatyöpaikassa! Ei ole helppoa sähköasentajan akallakaan.
Ihmetyttää tosiaan se...mitä ihmeen muita parempia Ahde-dynastian jäsenet kuvittelevat olevansa? Eikös ne ole ihan tavallisia suomalaisia eikä mitään etuoikeutettuja mihinkään tai kenenkään nähden?
Jussi ei mittään
Matti ei mittään
Hilkka ei sitäkään mittään
Onpa kummallinen Julkkis Perhe kun kaikilla on jotain viritteillä koko ajan. Onko siinä perheessä yhtään Normaalia Ihmistä ollenkaan??
Jos Matissa olisi miestä niin kävisi entinen Duunari pieksemässä vaimonsa Itkettäjän. Vai hyväksyykö Herra Ahde psykoppaatti Timo Rädyn kiusaamisen.
Terveys meni -poru tuli. Jos katsoo tarpeelliseksi alkaa joka mediassa avautumaan ja tilittämään voisi edes valottaa mitä oikein on tapahtunut, eikä jupista jostain epämääräisistä epäasiallisuuksista. Missä Ahde, siellä sotkuja..
Kaikki alkoi siitä kun Matti ahteesta tuli ministeri ja vasta sitten huomattiin että Matti ei osaakaan ruotsia , siitä alkoi Hurrien savustuskampanja joka päätyi siihen että Matille annettiin kenkää , eikä seuraava posti mihin Matti asetettiin ollut hurrilesbo naisten mielestä sopiva ja siksipä juonittiinkin niin että matti päätettiin käräyttää muka kopeloinnista mikä sitten onnistuikin .
Nyt on annettava täysi tuki Hilkalle että selkäänpuukotus Ahteita kohtaan loppuu ja luikurit saadaan tiilenpäitä lukemaan , muuten ei duunarieiden asiat yhtään etene !
Tälläiset epämääräiset vihjailut ovat tyypillustä sille naiselle. Saada ihmiset kuvittelemaan vaikka mitä kauheuksia. Polittinen kosto tässä on menossa.
Älkää nyt kauheesti haukkuko. Onhan Hilkalla meriittejä vaikka kuinka. Ja nuorena oli aika nättikin ;o)
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hilkka_Ahde
Onpa tosiaan kokemusta ja meritteja. Ihan on tyttö esiintynyt jossain elokuvassakin, joten kyllähän sillä koulutuksella viestintäpäälliköksi sopii.
Onkos tää sitä remmiä jonka isä mati taputteli niitä naisia pepuille sielä raha-automaatti firmassa ja sit tuli monoo.
Samaa porukkaa, nimenomaan siinä perheessä ei tarvitse kauas katsoa kun löytyy kaikki huonot esimerkit omasta huushollista
Oliko siinä perheessä se N A R K O M A A N I Pentu?
Jotkut ne tykkää olla esillä ja näkyvissä.
Elämäntapa jha tarkoitus elämään.
Kyllä nimenomaan tätä avauksellani hain, juuri näin.
Ai niin, se oli se kokshomma silloin:
http://www.youtube.com/watch?v=rOBJcO6x3tM
NO MUTTA KYLLÄHÄN MUUTKIN SANOVAT, ETTEI ASIAT OLE KUNNOSSA ATKssa. Kyllä se on näin ettei yksi mies voi kiusata työpaikalla muita työntekijöitä niinkuin huvittaa, jossakin on oltava raja mulkuillaki.
Ketkä muut sanoo ja missä?
Kysehän oli siitä ettei taida olla ne asiat kunnossa Ahteen perheessä ja siitä olen samaa mieltä. Eikä muuten ole yhtään vaikuttavaa aikuisen ihmisen itkeminen tv-lähetyksessä. Se on lapsellista ja säälittävää kerjäämistä yleisellä tasolla, jos ei pysty hoitamaan asioita työpaikalla. Kaikki suomalaiset eivät toimi näin ja se on hyvä niin.
Säälittävä , menis sitten jonnekin muualle töihin jos ei osaa olla "MIESALAN " työpaikassa !
Pitäisi varmaan olla siitä epäasiallisesta käytöksestä muiltakin ihmisiltä näkemyksiä, tuskinpa Hilkka Ahde yksin saa tätä asiaa päättää. Toki voihan sitä yrittää ja saa taas ainakin oman nimensä ja naamansa näkyviin.
Jotkut ihmiset tykkäävät olla julkisuudessa ja jos ei itselle tapahdu mitään tai alkaa hakemaan muista ihmisistä paneteltavaa.;(
Kyllä asioista saa sanoa ihan asiallisesti, mutta tuo itkuun pillahtaminen oli mielestäni liikaa.
On ollut sellaistakin tietoa, ettei noissa liiton-hommissa oikein naimisissa olevat tahdo menestyä, kun on oltava esimiehelle niissä hotelli- parlamenteissä ja muuallakin enemmänkin mieliksi.
Höpö höpö tuo on jotain 60-luvun ajattelua. Ei nykyään työelämässä aseman perustella mitään hotellietuja saa, ajatuksenakin huvittava, heh.